Home Nogomet Istra 1961 Andrić iz dva penala osigurao tri boda Interu

Andrić iz dva penala osigurao tri boda Interu

Marin Grujević (FOTO: Istra 1961)

Možda Puljani nisu zaslužili poraz, međutim ono što su pokazali nije dovoljno niti za remi. Zbog toga, ne baš najbolja predstava suca Jovića ne smije biti alibi nogometašima Istre 1961 koji u 90 minuta nisu stvorili nijednu pravu akciju ispred gola Matkovića.

Da bi stvar po Istru 1961 bila gora, u dosta nervoznom susretu ostali su za Hajduk bez Cardoza zbog isključenja te bez Sanea, Bosančića i Julia Rodrigueza zbog trećeg žutog kartona.

Inter je poveo u 27. minuti kad Julio Rodriguez nespretno starta na Komnena Andrića koji s “bijele točke” matira Čondrića koji je bio baš jako blizu lopti. Odmah u sljedećoj minuti Moha Traore centrirao je s desne strane, a volej Sanea odlazi pored gola.

Dobru prigodu imala je Istra 1961 u 53. minuti kada Cardozo ubacuje s desne strane, a Regan Obeng efektno iz voleja s ruba šesnaesterca natjerava Matkovića na lijepu obranu. Vinkovački vratar uspio je iz donjeg desnog kuta svog gola loptu odbiti u korner.

U smiraju susreta novi jedanaesterac kojeg je Cardozo naivno napravio na lukavom Šimunecu, a sigurni realizator ponovno je bio prvi strijelac lige, Andrić za konačnih 0:2. Cardozo je tu zaradio drugi žuti karton, a ubrzo je to uspjelom i spomenutom Šimunecu koji je – zadržavao s izvođenjem auta. Kod 0:2 u trećoj minuti nadoknade.