Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Buježi do slavlja na Olivi u istarskom derbiju

Buježi do slavlja na Olivi u istarskom derbiju

Mihajlo Bojić

Rijetke su momčadi koje nose bodove s Olive, a još su rjeđe one koje ih nose nakon što su bili u rezultatskom minusu, a oboje navedeno uspjelo je danas nogometašima Buja poći za nogom te samim time upisati veliku pobjedu u Fažani.

Počelo je dobro po domaćine, zarana su poveli, već u 19. minuti kada je Mark Kostešić izborio najstrožu kaznu, a siguran realizator za vodstvo domaćina bio je Toni Nišević. Radost domaćina ipak biva kratkog vijeka jer je samo tri minute kasnije nakon vodstva domaćina Mihajlo Bojić eurogolom s dvadesetak metara stvari opet vratio u egal i tim se rezultatom i otišlo na predah.

Drugo poluvrijeme donijelo je obostrano dobru igru, no u odlučujućim trenucima pokazali su nogometaši Buja kao koncentriraniji pa je tako u 74. minuti Ivan Antonio Vidonis nakon “flipera” u šesnaestercu loptu poslao iza leđa vratara Vujice za preokret i vodstvo gostiju.

Nakon primljenog pogotka domaćini su sve karte bacili u napad ne bi li stigli do izjednačenja, no to je dalo gostima dosta slobodnog prostora za igru što iskorištava Enis Šoškić u 82. minuti, kada se je oslobodio svog čuvara, zaobišao golmana i poslao loptu u mrežu za konačnih 1:3 i veliko slavlje nogometaša iz Buja.