Home Nogomet Druga ŽNL Istra DRUGA ŽNL – 13. KOLO | Moeli jesenski naslov, Iskra izvukla bod...

DRUGA ŽNL – 13. KOLO | Moeli jesenski naslov, Iskra izvukla bod protiv Poleta, Rapčani pobjedom završili polusezonu

Posljednje jesensko kolo otvorili su Brtonigla NV i Dajla. Nervozna utakmica s dva crvena kartona okončana je pobjedom gostiju. Ivan Prpić (2), Emil Zubin i Matteo Celić bili su strijelci za Dajlu, a na 1:2 je za domaćina smanjio Elvis Martinović. Do kraja susreta “pocrvenili” su spomenuti Celić za goste i Erik Brečević za domaćina.

Izvještaj s nedjeljnih utakmica treba započeti iz Plomin Luke gdje je Moela golovima Elvia Brombare i Bruna Premužića osigurala jesenski naslov, a za domaćina strijelac je bio Nino Demarin.

Na Vinežu rijetko vidljiva golijada. Uz „hattrick“ Andreja Miletića, preostali gol za Iskru postigao je Fatos Hoxha, a za Snašićane su precizni bili Marko Mikleuš (2), Nikola Bučić i Bojan Popović. Iskra je povela 1:0, a Polet je imao 1:3 i 2:4, ali do kraja nisu izdržali pa je okončano remijem.

U Raši je Goran Barat načeo mrežu Rapčana nakon čega su za goste Vedran Vlačić i Saša Lešković preokrenuli na 1:2. Nermin Krasnići pogodio je za egal u 45. minuti, a pobjedu Rapcu donio je Denis Džekić u četvrtoj minuti nastavka.

Kaštelirci su upisali drugu pobjedu zaredom. Na Valkanama su Dalibor Peričić i Petar Benčić pogodili za preokret protiv Pule ICI koju je u vodstvo doveo Adrian Agaj. Na Kunfinu je domaćin glatko slavio protiv tarske Istre, a strijelci za momčad Agrona Barlecaja bili su Laurent Kastrati (2), Filippo Stojanovski i Anton Matošević.

Detalji susreta Muntića i Šišana još nisu uneseni u COMET sustav. No, prema prvim javljanjima sudac Kristijan Radovan podijelio je tri crvena kartona, a dosuđena su i dva jedanaesterca, pa je za vjerovati da mira previše nije bilo.