Home Košarka A1 Liga košarkaša Fenjeraš Universitas savladao košarkaše Pule 1981

Fenjeraš Universitas savladao košarkaše Pule 1981

Posljednjeplasirana momčad Prve muške hrvatske košarkaške lige Universitas večeras je upisala pobjedu na gostovanju u Puli. Splićani su susret prelomili u trećoj četvrtini te zasluženo slavili sa 84:88.

Puljani bolje otvaraju susret te nakon šest minuta imaju deset poena prednosti, bilo je 17:7. Tada gosti stvaraju seriju 0:8 i prilaze na samo koš zaostatka. Do kraja prve dionice domaći su pogodili koš više pa se na kratki predah odlazi pri rezultatu 19:15.

Gosti bolje otvaraju drugu četvrtinu, te tricom Rebića u 13. minuti prelaze u vodstvo 19:20. Universitas i u narednim minutama krasi šut za tri poena pa pet minuta prije poluvremena imaju najveće vodstvo u prvom dijelu, bilo je 22:30. U posljednjim minutama prvog dijela domaći su se ipak konsolidirali te do poluvremena utakmicu opet doveli u egal. Na odmor se otišlo pri rezultatu 42:42.

U nastavak bolje kreću domaći pa nakon dvije minute vode sa 48:43. I kad se očekivalo da će Puljani prelomiti susret desilo se sasvim suprotno. Predvođeni fenomenalnim Lovrom Runjićem gosti do pete minute nastavka dolaze na plus 5, bilo 48:53.

Do kraja četvrtine Runjiću se pridružio i Perasović pa zahvaljujući ponajprije pomenutom dvojcu na kraju treće četvrtine na semaforu svijetli  54:66. Do kraja susreta gosti nisu dopustili Puljanima da se približe na manje od četiri koša razlike, te su upisali zasluženu pobjedu 84:88.