Home Nogomet Istra 1961 Gorica protutnjala Pulom, tribine vrijeđale igrače Istre 1961

Gorica protutnjala Pulom, tribine vrijeđale igrače Istre 1961

Nogometaši Istre 1961 u skladu su s najavama novog trenera, zaista su od prve minute današnjeg susreta protiv Gorice podigli svoje linije u odnosu na dosadašnja proljetna izdanja, što je odmah u prve tri minute urodilo plodom sa dvije lijepe prigode.

Najprije je Perić-Komšić u 45. sekundi ostao u nedosuđenom zaleđu te sa lijeve strane pokušao proigrati Obenga, ali neprecizno, a samo minutu kasnije ponovno je stasiti napadač u lijepoj prigodi koju je i ovoga puta poklonio zaspali pomoćni sudac. No i ta je prigoda otišla u nepovrat.

Uslijedio je dvadesetak minuta igre bez igre u kojoj su Puljani imali loptu u svojem posjedu gotovo 70 posto, ali bez ijednog udarca u okvir gola, dok su igrači Gorice čekali svoju prigodu da preko Lovrića, a posebno Zwolinskog dočekaju poneki kontranapad. Do toga ipak nije došlo. Samo dva dalekometna pokušaja pronašla su put prema Čondriću koji s jalovim pokušajima nogometaša Gorice nije imao nikakvih problema.

Najveći su problem tijekom prvih pola sata svome vrataru stvorili Lončar i Rimane pa je iz kornera koji je uslijedio radi njihovog nesporazuma, Lovrić pokušao na spavanju direktno uhvatiti Čondrića, no i u toj prigodi pulski vratar je na visini zadatka. Bio je to blagi znak buđenja Jakirovićevih igrača koji polako uzimaju konce igre u svoje noge, te sve češće sve opasnije prijete.

Novi problem za Puljane u 32. osujetio je glavni sudac Zebec, koji je za razliku od svog pomoćnika kojemu je to primarni posao, ipak uočio Zwolinskog koji se iz zaleđa vratio po loptu i poentirao sa dvadesetak metara, no glavni je sudac utakmice pogodak poništio i već radi te činjenice zaslužio i više nego prolaznu ocjenu za odrađeni posao u ovom susretu.

Četrdeset druga minuta donijela je još jedan pokušaj Lovrića iz slobodnog udarca kojega je skrivio prenervozni Rimane, ali se Čondrić ne da iznenaditi,a u kontranapadu konačno i prvi udarac u vrata gostiju.

Ndi se na tridesetak metara od svoga gola poslužio rukom što je promaklo Zebecu, te u “mrtvu prigodu” gurnuo Perić-Komšića kojemu Kahlina brani.  Sve dobro što je Čondrić učinio prolio je u 45. minuti kad je na korneru izašao „u prazno“ što koristi Suk i dovodi goste u zasluženo vodstvo.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novoga. U ponekim jalovim napadima domaće momčadi, premalo je igrača u gostujućem šesnaestercu za poneki centaršut Grujevića i Pavića, dok se Čondrić, s druge strane, iskupio za pogrešku kod gola kada brani Lovrićev “slobodnjak” sa 18 metara.

Pokušao je Cvitanović umjesto Lončara nešto promijeniti Iglesiasom, no nije dobio previše. Govor tijela Istrinih igrača je vrlo opasan i u tome će novi trener morati tražiti uzroke poraza. Primijetio je to i auditorij na Drosini te počeo napuštati stadion kada je Ndiaye najsmiješnijim golom HNL-a ove godine u 66. povisio na 0:2.

Naime slobodan udarac gotovo sa centra izveo je Musa, upućena “svijeća” pala je na potiljak Ndiayea koji je sa pet metara između Rimanea, Bosančića i Čondrića ni kriv ni dužan istu sproveo u domaću mrežu.

Uvođenje još dva ofenzivca, Maicona i Laukžemisa nije Puljanima donijelo apsolutno nikakvog pomaka u igri, niti su bili opasniji. Upravo naprotiv, Gorica je mirno privela utakmicu kraju, uz skandiranje i podršku nekolicine svojih navijača koji su nadglasali frustrirane tribine pulskog nogometnog hrama kada je točku na „i“ stavio Ndiaye usamljen u šesnaestercu gdje ga je pogledom promatralo petero domaćih defanzivaca.

PULA – Stadion Aldo Drosina – Gledatelja: 909 – PRVA HNL – 24. KOLO SUCI: Mario Zebec (Cestica) POMOĆNI SUCI: Hrvoje Radić i Mario Pepur (Split) DELEGAT: Željko Podrug (Zagreb) KONTROLOR SUĐENJA: Ante Vučemilović (Osijek) ČETVRTI SUDAC: Dario Kulušić (Šibenik)

ISTRA 1961 – GORICA 0:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Suk 45´, 0:2 Ndiaye 65´, 0:3 Ndiaye 89´

Žuti kartoni: Rimane, Bosančić, maicon, Galilea (Istra 1961); Marina, Muhammed (Gorica)

ISTRA 1961: Čondrić, Bosančić, Galilea, Ndi, Perić-Komšić (od 73. Laukzemis), Grujević, Lončar (od. 62. Iglesias), Pavić, Rimane, Regan (od 82. Maicon), Savio. Trener: Igor Cvitanović

GORICA: Kahlina, Muhammed, Jovičić, Čagalj, Suk (od 77. Maloča), Zwolinski, Čabraja, Miya (0d 60. Dvorneković), MArina, Lovrić (od 71. Mathieu), Ndiaye. Treneri: Sergej Jakirović