Home Košarka A1 Liga košarkaša Gospari preokrenuli dugo vodstvo Puljana

Gospari preokrenuli dugo vodstvo Puljana

Ostati će veliki žal za bodovima u Dubrovniku jer je Pula 1981 vodila čak 28 minuta u jučerašnjem susretu Prve lige košarkaša u Gospinom Polju pred 150 gledatelja. Nažalost, Gospari su uspjeli preokrenuti u posljednjoj četvrtini.

Ušli su Puljani u susret s 8:0, a kroz desetak minuta stigli su i na 24:12. Trener Pavić sigurno je u tim trenucima bio prezadovoljan, ali nije to previše trajalo jer je domaćin presingom stigao na 28:25 za Puljane. Dubrovčani su Puljane stigli u trećoj četvrtini kad Boban pogađa za prvo vodstvo na utakmici domaćina, 63:62. Do kraja susreta nekoliko tehničkih pogrešaka gostiju što koriste Dubrovčani za slavlje.

Toni Jelenković bio je najbolji strijelac Puležana s 29 koševa (sedam trica) kojima je pridodao pet asistencija, a Vedran Pušić i Sandro Kordiš dodali su po 13 koševa i 9 skokova svaki. Domaće je do pobjede predvodio odlični Petar Dubelj s 30 koševa i 8 skokova. Košarkaši Pule 1981 nakon ove utakmice imaju 22 boda s kojima dijele šesto mjesto na ljestvici s Zapruđem. Sljedeće nedjelje u Puli gostuje splitski Universitas.