Nakon punih devet mjeseci došlo je i do promjene na začelju elitnog ranga natjecanja u Istarskoj županiji. Pobjedom od 5:2 momčad Denisa Išića napravila je ključan korak u osiguranju ostanka među “elitom”, ukoliko, naravno, ligu bude napustila samo jedna momčad.

No, ni pozicija  broj dvanaest nakon ovakvih predstava momčadi s Grabri sada nije nedostižna.

Domaća je momčad u najvažnijoj utakmici djelovala prilično indisponirano, dok su gosti na račun veće borbenosti, htijenja i angažmana stigli do vrijednog trijumfa.

Već u prvoj minuti Alex Ladislović koristi pogrešku domaće obrane, izlazi sam pred Arambašića i lagano pogađa za 0:1. Samo tri minute kasnije Egan nakon duge lopte koristi uspavanost domaće obrane i odvodi Muntić na dva gola viška.

Vratili su se donekle u susret domaćini nakon pola sata igre kada je Salković ispratio udarac Stojnića i odbijenu loptu pospremio iza Crljenice, no nastavak je ipak pripao puno razigranijim gostima.io udarac Stojnića i pospremio loptu u mrežu.

Nakon brze kontre u 57. minuti Ladislović postiže svoj drugi pogodak, a petnaestak minuta kasnije priključuje mu se i Egan kada ulazi u šesnaesterac i pogađa za 1:4.

Poraz je donekle pokušao ublažiti Šarčević kada je jakim udarcem postigao gol kroz ruke gostujućeg vratara, no točku na “i” današnje više nego dobre predstave gostiju stavio je Jusić na samom isteku utakmice.

TAR – Igralište Istre – 1. ŽNL – 23. kolo – SUDAC: Petar Pejkunović (Kožljak), POMOĆNICI: Marijan Pavlović (Rovinjsko Selo) i Dorijano Marić (Rovinj)

ISTRA TAR – MUNTIĆ 2:5 (1:2)

Žuti kartoni: Mrkonja, Jandrić, Čituljski, Petrešić (Istra Tar), Radolović, Piton (Muntić)

Crveni karton: Perišić (Istra Tar) – 73′

Strijelci: 0:1 Ladislović 1′, 0:2 Egan 4′, 1:2 Salković 24′, 1:3 Ladislović 57′, 1:4 Egan 74′, 2:4 Šarčević 86′, 2:5 Jusić 90′

ISTRA TAR: Arambašić, Perišić, Mrkonja, Salković, Stojnić, Maksuti, Jandrić, Ćorić, Šarčević, Petrešić, Udovičić

Trener: Damir Miljanović

MUNTIĆ: Crljenica, Parezanović, Piton, Mionić, Ladislović, Širol, Egan, Radolović, Jusić, Manojlovski, Ljubas

Trener: Denis Išić