Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Kazalac i Matošević odlučili derbi, Buje zaslužile više prema prikazanom

Kazalac i Matošević odlučili derbi, Buje zaslužile više prema prikazanom

Luka Matošević

Konačni rezultat zavarati će neutralnog promatrača vijesti o današnjem istarskom derbiju u Rovinju. Naime, domaćin je zasluženo pobijedio, ali Buježi su zaslužili daleko više prema danas prikazanom. Također, sudac Jelenčić je na 2:1 propustio dosuditi, čini se očiti, jedanaesterac za goste pa je ljutnja “zelenih” nakon utakmice razumljiva.

Sukladno očekivanjima, derbi je protekao u fer i korektnom ozračju, ali su se gosti bunili na dosuđeni jedanaesterac u 18. minuti kojeg je za Rovinježe izborio Luka Matošević. Sigurni realizator bio je Damir Kazalac.

U 36. minuti ista dva igrača su u središtu zbivanja. Matošević je “protutnjao” po strani i centaršutom pronašao Kazalca koji s nekoliko metara zabija za 2:0. Buježi su u prvom dijelu bili bolja momčad koja je stvorila nekoliko izglednih prigoda za gol, ali semafor je pokazivao za njih loše stanje.

Njega je poboljšao nebeski skok Diega Valente koji u 41. minuti zabija za 2:1, a u drugom dijelu ponovno ravnopravna igra, sve do 73. minute kada iskusni gostujući vratar Sašo Bole donosi odluku upitne kvalitete te ne izlazi do kraja na loptu što je iskoristio Kazalac za svoj “hattrick” i potvrdu rovinjske pobjede.

ROVINJ – SRC Valbruna – Gledatelja: 130

ČETVRTA NL NS RIJEKA – 11. KOLO – SUDAC: Vedran Jelenčić (Kastav)

ROVINJ – BUJE 3:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Kazalac 18′-11m, 2:0 Kazalac 36′, 2:1 Valenta 41′, 3:1 Kazalac 73′

Žuti kartoni: Fakin (Buje)

ROVINJ: Starčić, Rojnić, Kajtazi (od 90. Vidan), Matošević, Paulinić (od 76. Matić), Kazalac (od 82. Karlović K.), Batelić, Karlović M., Hoxha, Rudela, Krajcar
Trener: Alen Jurić

BUJE: Bole, Baf (od 90. Čović), Stević, Favretto, Krizmanić, Acquavita (od 81. Jašarević), Bojić, Šoškić, Jerkan (od 74. Vidonis), Valenta, Fakin
Trener: Dalibor Višković