Home Nogomet Treća HNL Zapad Krčani iskontrirali Jadran za ostanak na četvrtom mjestu

Krčani iskontrirali Jadran za ostanak na četvrtom mjestu

Sandro Užila (FOTO: Alex Knapić)

Nogometaši Jadrana propustili su priliku eventualnom pobjedom na Krku preskočiti domaćina, koji je sa nova tri boda sačuvao četvrto mjesto na ljestvici. Porečani su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme, kontroliravši u većem dijelu čak i posjed lopte, ali put do Magaševe mreže nisu pronašli.

Momčad Tomislava Lopca je povela golom Karla Josipovića koji je u 13. minuti na drugoj vratnici glavom odlično reagirao nakon ubačaja Vanje Malinića s desne strane. Porečani su do odmora mogli izjednačiti, ali je pokušaj Sandra Užile u 44. minuti zaustavila vratnica.

U nastavku je u redovima domaćina umjesto Šimunovića ušao njihov najbolji strijelac Robert Brdar i to se pokazalo odličnom odlukom, budući da se u razmaku od samo četiri minute dvaput upisao među strijelce i tako definitivno otklonio pitanje pobjednika.

U 65. je realizirao najstrožu kaznu nakon što je netko iz redova gostiju igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, da bi četiri minute kasnije nakon odličnog dodavanja Josipovića pogodio suprotni kut nemoćnog Pavlića za konačnih 3:0.

KRK – SRC Josip Pepi Uravić – Gledatelja: 100 – III HNL ZAPAD – 21. KOLO
TREĆA HNL ZAPAD – 21. KOLO – SUDAC: Matija Jokić (Zagreb) – POMOĆNI SUCI: Vinko Podrug i Marko Rašić (oba Zagreb)

KRK – JADRAN 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Josipović 13′, 2:0 Brdar 65′ (11m), 3:0 Brdar 69′

Žuti kartoni: Golić, Totić, Brdar (Krk), Šegon, Tomić (Jadran)

KRK: Magaš, Con, Kurolt, Čuturilo (od 77. Alilović), Totić, Josipović, Mijić (od 46. Pejić), Golić, Frančišković, Malinić, Šimunović (od 46. Brdar).
Trener: Tomislav Lopac

JADRAN: Pavlić, Užila, Tomić, Vlizlo (od 71. Ferenac), Šegon, Perković, Dujanić, Banić, Valenta, Radman, Romić.
Trener: Danijel Jumić