Sve je danas bilo jasno i prije prvog sučevog zvižduka. Nedešćani su ostali u ligi, osigurali ostanak među županijskom elitom, a kudikamo kvalitetniji gosti, možda i najbolja momčad lige (ovog proljeća), željeli su trobod za nastavak nade u naslov prvaka.

Neizvjesnost je trajala 25 minuta, a onda ližnjanski “stroj” za golove, Marko Kontošić, zabija za 0:1. Ako je dvojbi i bilo, nestale su u 120 sekundi između 38. i 41. minute.

Najprije je Frane Jelenić efektno pogodio za 0:2, a minutu kasnije iz jedanaesterca Kontošić povisuje na 0:3. Nadu domaćima probudio je njihov najbolji igrač Haris Alić u 59. minuti, ali su Ližnjanci preko Pavića i Jelenića došli do visoke i zaslužene pobjede.

Ližnjan sada ima osam pobjeda u nizu, a posljednji poraz doživjeli su u listopadu 2021. godine. Djeluju zaista zastrašujuće i

NEDEŠĆINA – Igralište Jedinstva – 1. ŽNL  – 24. kolo – SUDAC: Sandi Orbanić (Žminj), POMOĆNICI: Marin Živolić (Rovinj) i Dorijano Marić (Rovinj)

JEDINSTVO OMLADINAC – LIŽNJAN 1:5 (0:3)

Žuti kartoni: Hrelja (Jedinstvo Omladinac)

Strijelci: 0:1 Kontošić 25′, 0:2 Jelenić 39′, 0:3 Kontošić 40′-11m, 1:3 Alić 59′, 1:4 Pavić 67′, 1:5 Jelenić 71′

JEDINSTVO OMLADINAC: Katičić, Licul, Bugarin (17. Rajković), Hrelja, Mahmutović, Kocijel, Gobo, Bojkić, Pavinčić, Imširević, Alić

Trener: Dino Černul

LIŽNJAN: Matošević (72. Percan), Raković, Radović, Gerovac, Matić (46. Urošević), Jelenić, Kontošić (72. Benčić), Balde, Licardo (82. Čief), Todorov, Pavić

Trener: Zoran Moravac