Home Nogomet Prva ŽNL Istra Na otvaranju nove sezone Prve ŽNL Banjole do bodova u Žminju

Na otvaranju nove sezone Prve ŽNL Banjole do bodova u Žminju

Zanimljiva i dinamična utakmica odigrana je danas u Žminju u susretu kojim je otvorena nova sezona u Prvoj ŽNL. Na kraju bodovi odlaze za Banjole koje su do pobjede zasluženo došle, ali i da su se domaćini “osladili” bodom, bilo bi teško reći da im je išta poklonjeno.

Počelo je lijepom akcijom Banjola po desnom boku kada Škaro centrira, a na drugoj vratnici šutirao je Ognjenović, no sve s gol linije “čisti” Erman pa ostaje 0:0. No, samo do 11. minute kada gosti dostavljaju loptu do Sanela Imširevića koji petom u for šalje Danijela Šimičevića koji prekrasnu asistenciju pretvara u gol za 0:1.

Desetak minuta kasnije, novi šok za domaće. Vedran Jozepović je krajičkom oka vidio da je domaći vratar Funčić previše izašao te ga je lobao udarcem s polovice terena. Imali su Žminjci u drugom dijelu i vratnicu preko Luke Križanca, a u 42. minuti su smanjili preko istog igrača koji je “pospremio” jedan odbijanac nakon snažnog šuta Batela iz “slobodnjaka”.

U nastavku, očekivano, Banjole su se (ne)svjesno zatvorile i čuvale vodstvo, a Žminjci su sve karte stavili u napad. Najbolju prigodu imali su preko Josipa Hrvatina čiji poluvolej u 77. minuti odlazi pored gola, no za nešto više nedostajalo je sreće i koncentracije.