Home Rukomet Premijer HMRL Nova velika pobjeda Umaga, Severec odigrao strašnu utakmicu

Nova velika pobjeda Umaga, Severec odigrao strašnu utakmicu

Rukometaši Umaga ponovno su odigrali susret za pamćenje, a najjača momčad u ligi, kako su dosad zvali Dubravu, sa sjeverozapada Istre odlazi pobijeđena i nadigrana. Boris Lisica, trener Umaga, sigurno je ponosan na igru svojih rukometaša.

Obrana Dubrave u prvom dijelu nije štimala, golmani su im na predah otišli s tek jednom “skinutom” loptom, pa ne čudi da su Umažani na poluvremenu imali +5 i 20 postignutih golova.

Umag je ponovno odigrao maestralno, a što reći za Severca koji je u prvih 30 minuta imao šut 9/11. Odličan je bio i Blaž Vončina koji se do predaha zaustavio na osam obrana. Treba reći da su se Umažani odvojili sredinom poluvremena kada s 12:10 odlaze na pet golova prednosti u 20. minuti.

U nastavku se još “rasplamsala” igra Umažana koji su u 34. minuti imali sedam, a u 38. osam golova prednosti što dovoljno govori o tome koliko su Dubravaši bili nemoćni parirati. Iako su gosti rezultatski do kraja smanjili pobjedu domaćina, ona je u potpunosti zaslužena i ostvarena uz veliku dominaciju.

Najbolji u njihovim redovima bio je sjajni Tomislav Severec koji je za 12 golova potrošio samo 16 lopti, a vrhunski je svoju rolu odradio i Blaž Vončina obranivši 14 udaraca gostiju (33%). Sigurno da vesele i četiri pogotka mladog Gabriela Buvinića. Kod gostiju jedini vrijedan spomena Luka Vinković, strijelac devet golova.

UMAG – SD Stella Maris – PREMIJER HMRL – 6. KOLO

UMAG – DUBRAVA 33:30 (20:15)

UMAG: Vončina, Buvinić 4, Krupić, Gavran, Maros, Horozović 3, Bošnjak 6, Ružić, Maršan 6, Severec 12, Milinković, Lekić, Matijević, Gorbunovs, Koler 2, Vukotić

DUBRAVA: Sirotić, Dumenčić 4, Ivanković 5, Volar 5, Radoš, Vinković 9 (3), Maričić 2, Samardžić 1, Medić 1, Godec, Marković, Turčić 2, Grahovac M., Grahovac D., Račić 1

Isključenja: Umag 8 minuta (Koler 4, Horozović 2, Severec 2) Dubrava 8 minuta (Račić 4, Vinković 2, Grahovac M. 2)