Home Nogomet Novigrad Novigrađani konačno slavili

Novigrađani konačno slavili

Kristian Batelić (FOTO: Adria2u.com)

Kada je Novigrad posljedni put slavio u Drugoj ligi, neki od nas još su se kupali u moru, a znamo li da za sutra u gorama najavljuju snijeg, dolazimo do zaključka kako je to bilo prilično davno, tamo negdje u 7. kolu, kada su slavili protiv posljednje Kustošije.

No, zaboravimo prošlost i vratimo se u sadašnjost, a ona trenutačno za Novigrad budi određenu dozu optimizma jer su danas uspjeli slaviti protiv Solina, jednog od izravnih konkurenata za opstanak, kako stvari sada stoje.

Utakmica je bila prilično tvrda i nije obilovala prilikama, uostalom kako i priliči kada se susretnu dvije momčadi kojima su bodovi prijeko potrebni. Prvo poluvrijeme igralo se čvrsto, tvrdo i muški, bez golova.

Drugo poluvrijeme donijelo je puno bolju igru domaćina za što su i nagrađeni već nakon četiri minute nastavka kada Kristijan Batelić zabija za vodstvo koje su Novigrađani, ne samo očuvali do kraja, već i povećali na 2:0 u 76. minuti zgoditkom Nemanja Belakovića, što će biti lijepa prednost u međusobnim susretima, budu li ove dvije momčadi imale isti broj bodova na kraju sezone.