Home Nogomet Mlađi uzrasti NS RIJEKA – PIONIRSKE LIGE – 2. KOLO | Rudar i Novigrad...

NS RIJEKA – PIONIRSKE LIGE – 2. KOLO | Rudar i Novigrad do šest bodova, Elvis Krasniqi postigao četiri pogotka

I drugo kolo mlađepionirske lige NS Rijeka pokazalo je kako su razlike među klubovima podosta velike. Rovinježi su glatko poraženi od Pomorca 1921, a istarski derbi Istre 1961 i Jadrana nije odigran te je zakazan za 19. rujan.

Rudar je slavio 1:3 kod Lokomotive uz pogotke An Lee Krasnićija, Adnana Šiljića i Anthonya Frankovića, a Novigrad je s 5:0 bio bolji od Orijenta 1919. Za momčad Marija Karlovića strijelci su bili Mario Sviličić (2), Dino Tatarević, Noel Jakac i Ivano Bandov.

Najuvjerljiviji od Istrijana bili su Uljanikovci koji su Zamet pobijedili s čak 8:0. Četiri pogotka postigao je Elvis Krasniqi dok su po jedan nadodali Leonardo Draguzet, Diego Vlacci, Vito Traven i Adrian Rotar.

14 Rovinj 2 0 0 2 1 16 -15 0

Kod starijih pionira Uljanik je bio blizu povratka nakon što je Zamet poveo 0:3 na Verudi, ali do više od časnog poraza momci Gorana Kostića nisu stigli. Sva tri gola postigao je Matko Miletić. Visoku pobjedu ostvarili su Rovinježi protiv Pomorca 1921.

Tri gola postigao je Niko Šerifović, a po dva su nadodali David Jurić, Marin Žgomba i David Šćira. U strijelce su se upisali i Leo Garbin te Gabriel Lavižati. Visoku pobjedu upisali su i Labinjani kod Lokomotive. Momčad Dragana Načinovića do slavlja je stigla uz čak pet različitih strijelaca – Patrik Čenaj, Jan Čule, Marin Biljuh, Piero Stojak i Erik Burul zatresli su mrežu Lokomotive.

U Novigradu se odvila prava drama. Orijent 1919 je poveo 0:2 u 32. minuti i činilo se da će bodovi preko Učke. No, Matija Šusterajter i Frano Lukenda su do 39. minuti poravnali na 2:2, a tri minute kasnije domaći vratar Patrik Laganis brani jedanaesterac gostima pa je Šusterajter drugim pogotkom u 68. minuti donio potpuni preokret i tri boda momčadi Marija Sokolića.