Home Košarka A2 liga košarkaša Pazin uvjerljivo porazio Jadranku u zaostalom susretu

Pazin uvjerljivo porazio Jadranku u zaostalom susretu

Luka Zajc i Gvido Guštin

U odgođenoj utakmici (zbog jakog juga u vikendu nisu vozili trajekti iz Malog Lošinja) druge lige pazinski košarkaši pobijedili su goste uvjerljivo primarno iz razloga što su uobičajeno glavne strijelce Kovačevića i Taribu ostavili zajedno na 10 koševa.

Agresivnom igrom Pazinci su vodili od prve minute i već u prvom poluvremenu imali 16 razlike i umjesto da “arhiviraju” utakmicu dekoncentracijom su dozvolili gostima da smanje do poluvremena na 7 razlike. U drugom poluvremenu sve što su gosti napravili je približavanje na 3, ali koša razlike.

Tada domaćini odlučno pojačavaju ritam, održavaju redovni ubačaj od 25, 26 koševa po četvrtini i “betoniraju” obranu na deset koševa u trećoj i 16 u četvrtoj četvrtini sve do krajnjih 102:70. Svi igrači zaslužuju pohvale za požrtvovnu igru, a predvodio ih je Gvido Guštin s 30 koševa. Pazincima sada slijedi gostovanje kod Šanca u Karlovcu.

PAZIN – JADRANKA 102:70
(25:21, 26:23, 25:10, 26:16)

PAZIN: Ančić 4, Tomas Belina 9, Baća 5, Zajc 7, Marko Krulčić 6, Jerko Ćus, Daus 12, Hekić 17, Guštin 30, Luka Krulčić, Levak 9, Gregor Belina 3
JADRANKA: Starčević, Domazet, Herenda 9, Mužić 17, Perožić, Evenđić, Nađ 10, Škarica 20, Kovačević 10, Latin 2, Tariba