Home Nogomet Četvrta HNL Zapad ‘Piksi’ Stojković donio bodove Rudaru

‘Piksi’ Stojković donio bodove Rudaru

Luka 'Piksi'Stojković (FOTO: Katarina Franković)

Pomalo neočekivan rezultat danas u istarskom derbiju. Rudar već odavno nije donio trobod s gostovanja, a danas su s uvjerljivih tri pogotka “viška” slavili u Bujama. Čovjek odluke bio je Luka Stojković zanimljivog nadimka “Piksi”.

Prvih 45 minuta nije bilo na ponos nikome. Samo jedan udarac Juričića iz daljine i to je bilo sve. U 49. zaprijetio je ozbiljno Adnan Hasanbegović, ali njegov “slobodnjak” otišao je tik preko gola da bi u 57. Enis Šoškić zatresao vratnicu labinskog gola.

Posljednjih 20 minuta pripalo je Rudaru. Najprije je u 71. minuti iskusni Valenta izgubio loptu kao posljednji igrač, a to nije “oprostio” Luka Stojković zabivši za 0:1.

Samo deset minuta kasnije Ivan Macan u šesnaestercu idealno poslužuje Stojkovića, a ovaj iz blizine zabija za 0:2 da bi na konačnih 0:3 postavio domaći igrač Stević nespretnom reakcijom šest minuta prije kraja susreta.

BUJE – Igralište “Zeleno” – Gledatelja: 70
ČETVRTA NL NS RIJEKA – 18. KOLO – SUDAC: Marin Vidulin (Kanfanar) – POMOĆNI SUCI: Mateo Čalić i Diego Biljuh (oba Marčana) – DELEGAT: Anton Mijadrušić (Pula)

BUJE – RUDAR 0:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Stojković 71′, 0:2 Stojković 81′, 0:3 Stević (ag) 84′

Žuti kartoni: Šoškić (Buje) Macan (Rudar)

BUJE: Peruško, Stević, Bolčević, Favretto, Čović, Bojić, Jerkan (80. Čavarović), Jašarević (59. Acquavita), Fakin (85. Baf), Valenta, Šoškić.
Trener: Dalibor Višković

RUDAR: Legac, Dragovina, Paić, Bećar (90. Baskijera), Stojković (90. Vidas), Čudić (87. Paravić), Macan (90. Kozić), Juričić, Grbac (90. Bembić), Hasanbegović, Kurtić.
Trener: Nedjeljko Josipović