Home Nogomet Treća HNL Zapad Porečani dominirali pet minuta, mogli unakaziti protivnika, a na kraju ni bod...

Porečani dominirali pet minuta, mogli unakaziti protivnika, a na kraju ni bod nije loš

Enis Šoškić

Ludi susret u Poreču. Domaćin je „prokockao“ vodstvo koje je stekao u prve dvije minute pa nakon četiri kola ima osvojen tek jedan bod. Da bi ironija bila gora, danas su odigrali možda najlošiju utakmicu dosad u sezoni.

Igrala se 17. sekunda susreta kada je gostujući igrač loše vratio loptu svom vrataru, odnosno pokušao, jer je do nje prvi stigao mladi Robert Vlizlo i postigao gol za 1:0. Već u drugoj minuti David Dujanić idealno upošljava Enis Šoškića i rezultat je 2:0. Nisu tu domaći stali dok su gosti još uvijek bili u šoku, ali su do pete minute izgledne prigode promašili Sumić i Vlizlo.

Nažalost, kao da su se do pete minute Porečani „ispuhali“. Špansko je nakon toga uspostavilo ravnotežu, a u 36. minuti i smanjilo na 2:1 preko Gorana Hereka.

Uz nekoliko promašenih poluprigoda, još treba istaknuti dvojbenu situaciju kada je Milocaniu ispala lopta, dojam je pod prekršajem, ali sudac Meglić ostao je “nijem”, pa je Marko Butumović, ponajbolji napadač lige, poravnao u 68. minuti na 2:2. Obzirom da su susret praktički odigrali sa deset igrača, zbog tri odrađene izmjene i ozljede Šoškića, bod i ne izgleda tako loše.