Home HRVATSKA I SVIJET Football SERIE A: Lazio podario pobjedu Juventusu, Atalanta nadoknadila tri gola prednosti Rome

Nedjelju su na Apeninima otvorili Chievo i Atalanta. U utakmici s čak sedam golova Viole su odnijele pobjedu sa 3:4. Nakon pola sata igra gosti već imaju 0:2, zabili su Muriel i Benassi. U zadnjoj minuti prvog dijela domaćim nadu vraća Stepinski. Fiorentini na isteku sata igre posao je zakomplicirao Benassi svojim drugim žutim kartonom, skrivivši najstrožu kaznu koju je u gol pretvorio veteran Pellissier. I kad se očekivalo da utakmice ode u sasvim drugom smjeru fantastični Chiesa s dva gola donosi nova dva gola prednosti gostima iz Firenze. Do kraja poraz je tek ublažio Đorđević u posljednjoj minuti susreta.

U derbiju nedjelje Atalanta i Roma su odigrali neodlučeno 3:3. Rimljani su vodili s čak 0:3, a nakon dvomjesečnog golgeterskog posta dva gola postigao je Džeko dok je jedan pridodao El Shaarawy. Pred odlazak na odmor prednost Vučice smanjio je Castagne. U nastavku gledali smo sasvim drugo izdanje Atalante. Pola sata prije kraja utakmice Toloi je pogodio gol za 2:3. U 70. minuti novo uzbuđenje. Dosuđena je najstroža kazna za domaće, a Zapata loptu šalje nebu pod oblake. Ispravio se samo minutu kasnije kada na asistenciju Iličića zabija desno iz kosa za 3:3. Roma u nastavku nije zabilježila udarac prema vratima, pa unatoč furioznom početku mogu biti zadovoljni bodom iz Bergama.

Bologna je nastavila seriju katastrofalnih rezultata. Danas je Dallarom protutnjao pretposljednji Frosinone sa 0:4. Momčadi Filippa Inzaghija golovima su presudili Chiglione, Pinamonti i dvostruki strijelac Ciano. Još jedno iznenađenje i preokret priredio je SPAL. Porazili su Parmu koja je vodila 2:0 golovima svog najboljeg strijelca Inglesea. Hladan tuš na Ennio Tardiniju u posljednjih dvadeset minuta priredili su Valoti, Pretagna i Fares.

Još jučer sigurne domaće pobjede ostvarili su Sassuolo i Sampdoria. U Reggio Emiliji je pao Cagliari sa 3:0, golove su postigli Locatelli, Babacar i Matri. Još gore se proveo Udinese u Liburniji odakle ih je Sampdoria ispratila sa četiri pogotka u mreži. Načeo ih je najbolji strijelac Serie A Quagliarella s dva pogotka, a sudbinu su gostima zaključili Linetty i Gabbiadini.

Jedinu utakmicu bez golova u derbiju kola odigrali su Milan i Napoli. Drugi milanski klub Inter se u Torinu nije iskupio za domaći remi protiv Sassuola. Dapače, igrači Luciana Spallettija doživjeli su peti ovosezonski poraz. Srušio ij je Izzo jedinim golom na utakmici u 35. minuti.

Kolo su zatvorili Lazio i Juventus. Domaći su pružili dobro izdanje pred vlastitim navijačima, no na kraju su prepustili pobjedu Staroj dami. Tri odlične prigode imali su Biancocelesti u prvom dijelu no Wallace, Parolo i Immobile su bili neprecizni pa se na odmor otišlo netaknutih mreža. Rimljani su ipak poveli početkom nastavka, autogolom Emrea Cana nakon kornera. Potom su Luis Alberto i Immobile propustili riješiti susret i nanijeti Juveu prvi ovosezonski poraz. Kazna je stigla ubrzo, Cancelo je u 75. minuti jednu odbijenu loptu poslao iza leđa Strakoshe. U 87. minuti nova glupost domaćih rezultata, Lulić je u skrivio jedanaesterac, a Ronaldo ga pretvorio u Juventusovu 1:2 pobjedu.