Home HRVATSKA I SVIJET Football PREMIER LEAGUE (Video): West Hamu londonski derbi, fantastičan gol Schurrlea slaba utjeha...

PREMIER LEAGUE (Video): West Hamu londonski derbi, fantastičan gol Schurrlea slaba utjeha Fulhamu

U prvom subotnjem ogledu premijerligaša West Ham je priredio iznenađenje. Čekićari su na svom terenu bili bolji od Arsenala s minimalnih 1:0.

Prvi prijete domaći preko Marka Noblea, no najbolju priliku prvog dijela imao je Arsenal i to u 14. minuti. kada je Lacazette je pokušao nakon dobrog prodora, no Fabianski je bio uspješniji. Prije odlaska na odmor još je Declan Rice propustio dobru priliku za domaće, pa se na pred odlazi netaknutih mreža..

Zanimljivo je kako je danas svoj premierligaški debi u dresu West Hama upisao Samir Nasri i odigrao značajnu ulogu u pobjedi protiv svog nekadašnjeg kluba. Naime, na samo početku nastavka odlično je asistirao Declanu Riceu  koji ne propušta matirati gol Topnika. Do kraja je Arsenal bezuspješno pokušavao doći do izjednačenje, pa je West Ham odnio pobjedu u londonskom derbiju.

U ostalim susretima Liverpool je na gostovanju savladao Brighton. Jedini gol za goste postigao je nezaustavljivi Salah svojim 14 ovosezonskim pogotkom. Još dvije gostujuće pobjede priredili su Southampton i Watford. Southampton je kod Leicestera već nakon prvog dijela ima dva gola prednosti, dok su domaći iako su cijelo druge poluvrijeme igrali s igračem više, uspjeli tek umanjiti poraz. Watford je pak preokrenuo u nastavku kod Crystal Palacea i slavio 1:2 pobjedu.

Najnezanimljiviji dvoboj odigrali su Cardiff i Huddersfield gdje se mreže nisu tresle. U dvoboju davljenika Burnley je savladao Fulham. Andre Schurrle je doveo goste u vodstvo postigavši pogodak za pamćenje kojeg možete pogledati u nastavku. Na kraju slaba je to utjeha bila gostima koji su poraženi sa 2:1.