Košarkaši Pule 1981 poraženi su u osmini finala Kupa Krešimira Ćosića od aktualnog prvaka Hrvatske Zadra konačnim rezultatom 60:96. Zadrani su rutinirano opravdali ulogu favorita, no Bijeloplavi su parket Doma sportova Mate Parlov napustili uzdignutih glava, ispraćeni aplauzom domaće publike.

Dobro su puleni trenera Nicevića otvorili utakmicu, do šeste minute držali egal (9:10), nakon čega gosti ubacuju u višu brzinu i do kraja prve četvrtine bježe na +11 (14:25). Kobna po konačni rezultat bila je druga dionica u kojoj Bijeloplavi brzo ulaze u bonus što raspucani Zadrani znalački koriste i na veliki odmor odlaze sa velikom prednošću od 28 razlike (26:54).

Činilo se početkom drugog poluvremena da su igrači pulskog drugoligaša ispucali sve adute, no ubrzo su pokazali da se ne namjeravaju predati bez bitke. Tijekom treće i četvrte četvrtine konkretno su namučili branitelja naslova Kupa, koji se ne uspijeva dodatno rezultatski odvojiti, posljednju dionicu izgubili su samo dva razlike te nakon posljednje sirene semafor u Domu sportova pokazuje konačnih 60:96.

“Očekivao sam oscilacije, očekivao sam da će biti fizički teška utakmica za nas. Vidjela se razlika u fizičkoj pripremljenosti” – realan je nakon utakmice bio Sandro Nicević, strateg Puležana. “Jedino nisam zadovoljan što smo u jednom trenutku posustali u drugoj četvrtini. Malo smo tada izgubili igru i ritam. Nismo si to trebali dozvoliti, i to zbog nas, a ne zbog nekog očekivanja da bismo mogli nešto učiniti. Rekao sam dečkima da se rastrče i osjete tu razinu igre, da osjete što ih može čekati u karijeri.”

Najbolji strijelac susreta bio je Antonio Jordano s 20 postignutih koševa, dva manje zabio je Pavle Marčinković, dok se Trevor Thompson zaustavio na 16. U redovima domaćih košarkaša Nikola Ostojić postigao je 14 koševa, Dean Popović 11, dok su po 9 koševa zabili Luka Mionni i Zvonimir Stunja. Bijeloplavi se sada okreću prvenstvenim obvezama, u subotu s početkom u 18 sati gostovat će u Pazinu gdje će snage, u sklopu 10. kola Druge muške lige Zapad, odmjeriti s istoimenim domaćinom.

PULA 1981 – ZADAR 60:96
(14:25, 12:29, 14:20, 20:22)

PULA 1981: Vučinić, Milivojević, L.Topić 8, Mionni 9, Milohanović, Šljuka 5, Stunja 9, Ostojić 14, D.Topić 4, Koljanin, Kalčić, Popović 11

Trener: Sandro Nicević

ZADAR: Carter 9, Marčinković 18, Jordano 20, Junaković 8, Thompson 16, Paponja 1, Brala 14, Drežnjak 10

Trener: Vladimir Anzulović