Home Košarka A1 Liga košarkaša Pula 1981 godinu okončala pobjedom protiv Đakova

Pula 1981 godinu okončala pobjedom protiv Đakova

Nakon što su u dramatičnom produžetku poraženi od riječkog Kvarnera 2010, košarkaši Pule 1981 uspjeli su sinoć na svom parketu u trileru ostvariti pobjedu pred odlazak na zasluženi odmor.

Ušli su u utakmicu veoma zrelo i već u 16. minuti imali prednost od 11 koševa razlika – semafor je pokazivao 36:25. Ipak, gosti se ne predaju te cijelu treću četvrtinu uporno prate Puljane te se u posljednji dio igre ulazi sa sedam koševa prednosti domaćih.

Pula 1981 imala je vodstvo duž cijele četvrte četvrtine, ali treba reći da su gosti iz Đakova dvaput došli jako blizu; kod 70:66 i 78:75. No, iskusni Kordiš te Andabaka i Koljanin ubacili su važna slobodna bacanja za slavlje Pule 1981.

Najbolji je u momčadi trenera Pavića bio Vedran Pušić s 24 koševa i devet skokova, a odličan je bio i Toni Jelenković s 21 košem i čak pet skokova. Kordiš je također dao svoj obol u vidu 14 koševa i pet skokova, a Kristijan Andabaka podijelio je 13 asistencija. Pula 1981 prvi dio sezone završava uz skor 4-7 i 15 bodova na kontu, a u sljedećem kolu, 19. siječnja 2019. na svom će parketu ugostiti vodeće Jazine Arbanasi.

PULA 1981 – ĐAKOVO 82:77
(18:12, 24:22, 21:22, 19:21)

PULA 1981: Stojanović, Sekulić, Jelenković 21, Marinović, Marić 5, Andabaka 4, French 6, Grašo, Kordiš 14, Koljanin 8, Pušić 24

ĐAKOVO: Vladović 13, Kelava, Češkić 15, Hajduković 4, Grbeša, Čupić 1, Mat.Karlović 26, D.Vukadin, Š.Vukadin, Mar.Karlović 9, Hrkač 9