Home Košarka A1 Liga košarkaša Puležani u završnici propustili matirati Dubravu

Puležani u završnici propustili matirati Dubravu

Pula 1981-Agrodalm (FOTO: Pula 1981)

Košarkaši Pule 1981 poraženi su pred domaćim navijačima od Dubrave, upisavši šesti uzastopni poraz. U uzbudljivoj završnici mirnije su ruke bili gosti iz Zagreba, koji su na krilima Majića (18 poena) i Šimovića (13 poena) sa parketa Doma sportova “Mate Parlov” na kraju odnijeli puni plijen.

Iako su u posljednje četiri minute dvoboja ušli sa “plus šest” (69:63) nakon trice kapetana Vedrana Pušića, Puležani na kraju nisu sačuvali prednost. Gosti su odgovorili serijom 11:0 i tako odškrinuli vrata važne pobjede.

Kratku nadu domaćinu je donio Andabaka košem za “minus tri” (71:74) 55 sekundi prije kraja, ali su potom neuspješni pokušaji Marića i Jelenkovića za tri poena Pulu 1981 ostavili bez prilike da susret odvede u dodatnih pet minuta.

U redovima domaćina bolji od ostalih bili su Toni Jelenković sa 21 poenom (od čega pet trica) i Sandro Kordiš, koji je dvoboj okončao sa 17 poena i osam skokova.

PRVA MUŠKA LIGA – Dom sportova Mate Parlov. Gledatelja: 100

PULA 1981 – DUBRAVA 71:75
(17:19, 26:27, 15:13, 13:16)

PULA 1981: Stojanović 2, Jelenković 21 (2-2), Marinović, Marić 5, Brzica 5 (1-1), Andabaka 8, Gligorović, Kordiš 17 (1-2), Koljanin, Pušić 13 (1-3)

DUBRAVA: Čubrić 2, Perić 10 (2-4), Kos 2, Rezo 8, Majić 18 (2-2), Šimović 13, Šutalo 9, Smolić 8, Kušec, Jelenek 5 (1-1)