Rukometašice Umaga danas su uvjerljivo slavile protiv osječkih protivnica. Napetosti previše i nije bilo – djevojke labinskog trenera Larisa Mujkića odigrale su na visokom nivou, a Osječanke to nisu mogli pratiti.

Već je u 24. minuti bilo čak 13:8 i bilo je jasno kako će tu teško biti iznenađenja. Ipak, početkom drugog dijela, Osijek stiže na samo gol zaostatka – 17:16. Dalje od toga im nije išlo, ubrzo su Umažanke odvele utakmice u mirnije vode i dovele je do konačnih šest golova razlike.

Sjajna je bila Ana Jajčević s deset golova, a Nataša Miočinović promašila je tek dvije lopte za osam golova. Katarina Raspudić dodala je sedam golova, a Lucija Blašković na golu obranila devet lopti. Kod gošći najbolja i maksimalna Petra Frančić sa šest golova, a Umažanka na golu Osijeka, Iris Pratljačić obranila je osam udaraca.

UMAG – PRVA HŽRL – 14. KOLO
SUCI: Ivana Kirasić i Vlatka Stipetić (obje Zagreb)

UMAG – OSIJEK 32:26 (16:13)

UMAG: Nikolić 1, Kernjus, Hrelja 2, Miočinović 8 (4), Jajčević 10 (2), Raspudić 7, Blašković, Sinčić, Kremer, Černeka, Krivokapić 4, Medica, Sladić, Brnobić

Sedmerci: 5/6, Isključenja: 16 minuta (Miočinović 4, Nikolić 4, Hrelja 2, Raspudić 2, Krivokapić 2, Kernjus 2)

Trener: Laris Mujkić

OSIJEK: Borac, Pajić 1, Hren 1, Lacković 5 (4), Jerčinović 5, Vuković, Horvat, Josipović 2, Šoš, Pratljačić I., Humel 5, Frančić 6, Pehar 1

Sedmerci: 4/4, Isključenja: 12 minuta (Humel 2, Frančić 2, Pehar 2, Hren 2, Josipović 2)

Trener: Tomislav Rešicki