Home Nogomet Istra 1961 Slaven šesti put u nizu porazio Istru, Bačelić-Grgić nije proslavio pogodak za...

Slaven šesti put u nizu porazio Istru, Bačelić-Grgić nije proslavio pogodak za potvrdu pobjede

Dolaskom novog trenera domaći igrači dobili su malo više na važnosti pa je u utakmici protiv Belupa u početnih 11 nastupilo petoro domaćih igrača, dok se kod prethodnog trenera ta  brojka uglavnom zaustavljala na trojici.

Nažalost, ni ta činjenica nije pomogla danas Istri da izvuče pozitivni rezultat na gostovanju u Koprivnici, pa je “mini” dobra forma od dvije pobjede, ubrzo vraćena starim navikama gubljenja bodova.

Poveli su domaćini već u 8. minuti kada je Vidović  pospremio loptu iza vratara Čondrića nakon povratne lopte na peterac. Jedna dubinska lopta i bijeg Mendyja gostujućoj obrani bili su dostatni za povećanje vodstva na 2:0 u 66. minuti.

Istra 1961 je u 75. minuti vratila nadu nakon genijalnog poteza Sanea koji je petom u “for” gurnuo Roberta Perić-Komšića koji sa šest metara malo iskosa pogađa za 2:1. Uslijedio je period opasne igre Puljana, a najbolju priliku propustio je Panamac Luis Rodriguez kada je glavom s pet metara loše šutirao na centaršut kapetana Marina Grujevića.

Kad su sve karte bacili u napad, Slaven Belupo je povukao jednu kontru u posljednjoj minuti, domaći napadač Mendy uzeo je skok i proslijedio do Stipe Bačelić Grgića koji znalački postavlja konačnih 3:1. Nakon toga čini lijepu gestu ne slavivši gol čime je podsjetio na dane igranja u Istri 1961. Podsjetimo, Bačelić-Grgić je za Istru 1961 od 2012. do 2013. odigrao 40 utakmica i pritom zabio čak deset pogodaka.