Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Uljanik preko Matića do zlata vrijednog troboda

Uljanik preko Matića do zlata vrijednog troboda

(FOTO: NK Uljanik)

Zanimljiv istarski derbi odigrao se danas na Verudi. Pobjedom Uljanika taj je klub zadržao nadu u moguće mirno proljeće, a Rudar je propustio sam sebi “kupiti” mir pred zimu. Ne treba ni govoriti da je u Labinu najavljen remont, neovisno o rezultatu današnje utakmice.

Prvi dio protekao je bez pogodaka, ali ih je moglo biti. Frane Jelenić promašio je dvije izgledne, a Ivan Macan jednu najbolju u prvih 45 minuta. Od 68. minute Brodograditelji su u vodstvu.

Nakon skraćenog kornera lopta dolazi do druge vratnice gdje Daniel Moravac vraća glavom u sredinu, a tamo Antonio Matić iz blizine pogađa za 1:0. Pet minuta kasnije Paić dobija drugi žuti karton zbog “korištenja ruke kao alata”, a vrlo brzo Labinjani traže i jedanaesterac nad Juričićem. Na kraju baš on iz “slobodnjaka” gađa gredu i to je bila posljednja prigoda na susretu.