Umag su u zimskoj pauzi napustile ključne igračice poput Barišić koja je otišla u Podravku, Borizovska, Grbavčević i Vrančić otišle su u PAOK, a Sablić će karijeru nastaviti u Splitu. U Umag je stigla Puljanka Katarina Raspudić.

Tako oslabljena ekipa Umaga otišla na gostovanje u Sesvete gdje je upisala poraz u prvom kolu nastavka prvenstva. Bolje susret otvara raspoloženi domaćin koji preko Tupek nakon osam minuta igre vodi 5:1.

Na polovici igre u prvom djelu na semaforu stoji 10:3. Probudile su se na trenutak Umažanke, pa je Jajčević s dva uzastopna pogotka smanjila na 10:5 u 18. minuti. U posljednjih deset minuta Umag je odigrao puno bolje te serijom od tri pogotka došao na -3 (12:9).

Na samom početku drugog djela Sesvete ponovno stvaraju veliku prednost te serijom od četiri u 34. minuti vode 18:12. Uslijedio je period igre u kojem Umag dominira te u 47. minuti Pavković postavlja 23:20. Međutim, Sesvećanke su riješile susret na ulasku u posljednjih deset minuta kada je za 28:23 u 52. minuti pogodila Krezo.

SESVETE – SD Gimnazije Sesvete – 1. HRL za žene – 12. KOLO
SUCI: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Novska)

SESVETE – UMAG 31:26 (14:11)

SESVETE: Mamić, Lujić 2, Tupek 7, Grlić 2, Cvitanović 4, Krezo 7, Brkić 2, Gavrilović 3, Gunjević, Zetović, Ćoraš, Jukić, Jurina 4, Hunjadi, Beličev.

Sedmerci: 8/13, Isključenja: 6 minuta (Lujić 2, Tupić 2, Maglica 2)

Trener: Davor Rokavec

UMAG: Kernjus 1, Miočinović 9, Pavković 3, Blašković, Imamović, Raspudić 3, Krivokapić 3, Hrelja, Kremer, Medica, Jajčević 7.

Sedmerci: -, Isključenja: 16 minuta (Krivokapić 4, Jajčević 4, Imamović 4, Pavković 2, Kernjus 2)

Trener: Laris Mujkić