Home Nogomet Prva ŽNL Istra Valbandonu pobjeda na otvaranju Prve županijske lige

Valbandonu pobjeda na otvaranju Prve županijske lige

Ostvarili su gosti prošle sezone zapaženi rezultat kada su se, gotovo s „pola gasa“, prošetali Drugom županijskom ligom, no, da će ove godine suparnici u Prvoj ŽNL biti kudikamo teži i zahtjevniji, osjetili su već na otvaranju lige kada su otišli na noge Valbandonu i izgubili.

Već u šestoj minuti utakmice, uz negodovanje gostiju iz Savičente, sudac Šišmanović pokazuje na bijelu točku kada je lopta nakon centaršuta pogodila u ruku jednog gostujućeg igrača. Matovina je siguran izvođač za vodstvo domaćina.

No, kratko je trajala radost domaćina, još jedan ubačaj i Ranosović u 20. minuti ubacuje loptu u vlastitu mrežu za izjednačenje, da bi samo dvije minute kasnije domaćini opet došli u vodstvo preko Markovića iz jedne sumnjive situacije za koju je sudac procijenio kako ipak nije bilo zaleđe.

Do kraja utakmice gosti su imali šansu poravnati no Racan nije uspio pogoditi za izjednačenje, a što nije pošlo njemu za nogom, pošlo je dvostrukom strijelcu Josipu Markoviću koji u 84. minuti pogađa iz polukontre za konačnih 3:1.

VALBANDON – Mjesno igralište – Gledatelja: 30

PRVA ŽNL – 1.KOLO – Sudac: Ivan Šišmanović (Pula)

VALBANDON – SMOLJANCI SLOBODA 3:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Matovina 6′, 1:1 Ranosović (ag) 20′, 2:1 Marković 22′, 3:1 Marković 84′

Žuti karton: Bogdan (Valbandon)

VALBANDON: Duša, Ranosović (od 86. Osmanović), Zupanc, Bogdanović, Popović, Bagarić (od 46. Macan), Lalić (od 90. Salkić), Marković, Bogdan (od 65. Cerin), Leko (od 52. Krota), Matovina (od 86. Stanimirović)

Trener: Miodrag Popović

SMOLJANCI SLOBODA: Perković, Vitasović (od 46. Modrušan), Racan, Pavlić (od 86. Macan M.), Prodanović, Mišan, Buršić, Andrijančić, Benčić (od 52. Macan I.), Zaharija (od 46. Ferlin)

Trener: Damir Buršić