Home HRVATSKA I SVIJET Football ZADRŽALI PRIKLJUČAK: Bayern savladao Stuttgart

ZADRŽALI PRIKLJUČAK: Bayern savladao Stuttgart

Nogometaši Bayerna ostvarili su sedmu uzastopnu pobjedu u Bundesligi, pošto su u 19. kolu na svom terenu savladali Stuttgart sa 4:1. Bavarci su do prednosti na “Allianz Areni” došli već u petom minutu, kada je mrežu protivnika zatresao Alcantara. Ipak, prednost momčadi Nika Kovača trajala je do polovine prvog poluvremena, kada je izjednačio Donis.

Stuttgart je držao egal do kraja prvog dijela, ali su u 55. minutu drugi put kapitulirali, kada je Gentner postigao autogol. To je, ispostavilo se, bio prijelomni trenutak utakmice, pošto su do kraja duela Lewandowski i Goretzka stavili točku na uvjerljivu pobjedu Bayerna.

Bavarci su poslije nova tri boda nastavili potjeru za liderom Borussijom iz Dortmunda, koja i dalje ima šest bodova viška. S druge strane, Stuttgart je ostao na 16. poziciji s 14 bodova.

U drugom današnjem susretu RB Leipzig na gostovanju je razbio Fortunu iz Düsseldorfa sa 0:4. Gosti su furiozno otvorili meč i već u drugoj minuti poveli preko Poulsena, a u devetoj je već bilo 0:2. Drugi gol za Leipzig postigao je Konate na asistenciju Halstenberga. Igrao se 16. minut kada je Leipzig postigao i treći gol na Esprit Areni i to ponovo preko Yussufa Poulsena koji je time zaključio rezultat prvog poluvremena. Gosti do četvrtog gola stižu u 68. minuti kada Laimer pogađa za, ispostavit će se na kraju, konačan rezultat utakmice.