Home Nogomet Druga ŽNL Istra 2. ŽNL – 6. kolo: Peruški i dalje stopostotni, Vodnjan i Umag...

2. ŽNL – 6. kolo: Peruški i dalje stopostotni, Vodnjan i Umag pušu za vratom

Nakon recimo dva ili tri kola mogli smo pisati o Peruškima kao o najvećem iznenađenju ovogodišnjeg drugoligaškog natjecanja. No, kada momčad pobijedi i šest utakmica za redom, tu se više ne radi o iznenađenju nego o kvaliteti. Bellieva je momčad i dalje na čelu ljestvice i to više nego zasluženo.

Pobjedama ostvarenim preko Tina Sirotića i Edina Kruškića, Umag i Vodnjan ostali su najbliži pratitelji lideru. Petrovija je jutros u jednoj čvrstoj i dopadljivoj utakmici kojoj je nedostajalo malo više pogodaka, golom Tomislava Ribića zaustavila Buzet u pokušaju da se približi vodećem trojcu, dok je Dajla to isto željela učiniti u Svetom Petru u Šumi.

Bili su blizu, vodili su dva puta. U prednost od 0:1 doveo ih je njihov možda i ponajbolji igrač Nikola Totić nakon petnaestak minuta, no u 31. minuti Alex Buršić vratio je stvari na početak.

Dajla je ipak poluvrijeme okončala sa prednošću jer je samo četiri minute nakon izjednačenja domaćina za Dajlu zabio Danijel Ružić. No, domaćin se ne predaje olako. Konačnih 2:2 i podjelu bodova osigurao je Loris Franjul deset minuta prije kraja utakmice.

Valbandon 72′ je nakon boda prošlo kolo kod kuće sa Umagom, neporažen ostao u Višnjanu. Dalen Bertoša je u 24. minuti doveo Višnjance u prednost, a bod je gostima osigurao Igor Ranosović početkom drugog dijela. Isti je igrač desetak minuta prije kraja i isključen, no to nije pomoglo Višnjancima u nastojanju da dođu do punog plijena.

I Brtonigla Nova Vas došla je konačno do prvog boda kod favorita u Kašteliru. I ovdje su kao u Svetom Petru gosti vodili dvaput, no domaćin se vraćao i osvojio u konačnici bod. Luka Čavarović je doveo goste u vodstvo koje je poništio Mario Klarić, da bi u drugom dijelu Zlatko Matić poništio Sašu Kapulara za podjelu bodova.