Home Rukomet Premijer HMRL Umag poražen u drugom kolu Paket24 Premijer Lige

Umag poražen u drugom kolu Paket24 Premijer Lige

Umag je nakon pobjede na domaćem terenu otišao na izrazito neugodno gostovanje u Rude. RK Rudar novi je premijerligaš te se danas pokazao kao bolja momčad.

Nevjerojatno zvuči podatak da su Umažani prvi pogodak postigli u 10. minuti pri rezultatu 7:0. Iako je utakmica bila pod kontrolom domaćina te izgledala izgubljeno Umag se vratio te iako u 22. minuti na semaforu stoji 12:4 nakon pola sata igre bilo je prihvatljivih 15:10.

Nakon odmora Umag preuzima inicijativu te pogotcima Horozovića i Radića nakon tri minute igre ima odličnih 15:13. Iako je izgledalo kako se Umag potpuno priključio brzo je domaćin ponovno okrenuo utakmicu u svoju korist. Javor je s dva uzastopna pogotka u 39. minuti poentirao za 18:14. Potom su Rude serijom od četiri pogotka od 43. do 49. minute dodatno povećale prednost (25:16) i osigurale dva boda.

RUDE – SD OŠ Rude – Paket24 Premijer Liga – 2. KOLO
SUCI: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

RUDE – UMAG 31:22 (15:10)

RUDE: Otmačić, Skenderović 1, Runtas 7, Jurić 3, Štajnkler M. 4, Škiljan, Gaća, Trčak M. 2, Štajnkler T. 5, Kuhar, Javor 5, Trčak A. 2, Žitković, Vrpoljac, Kušić, Starčević 2.

Sedmerci: 5/6, Isključenja: 16 minuta (Štajnkler 4, Vrpoljac 4, Skenderović 2, Runtas 2, Škiljan 2, Starčević 2)

Trener: Tomislav Brnas

UMAG: Lučin, Buvinić 6, Rajković, Kamba, Horozović 1, Krupić, Paradžiković, Milinković, Matijević, Radić 9, Sinčić, Golik 6, Ćuzović.

Sedmerci: 3/5, Isključenja: 10 minuta (Radić 6, Ćuzović 2, Golik 2)

Trener: Boris Lisica