Home Rukomet Premijer HMRL Porečani u napetoj utakmici nadigrali Dubravu

Porečani u napetoj utakmici nadigrali Dubravu

Teško gostovanje ovog je vikenda čekalo raspoloženu momčad Poreča koja na gostovanju u Zagrebu upisuje vrijedne bodove.

Početak utakmice, kao i glavninu susreta, obilježila je igra gol za gol u kojoj minimalnu prednost imaju domaćini. Tek sredinom prvog djela serijom od tri pogotka Dubrava preko Lisca, Malbašića i Sofića vodi 7:5. Brzo su to poništili Thoss i Krajcar, a do kraja poluvremena gledali smo koncentriranu igru s obje strane.

Na samom početku drugog poluvremena opet se odvaja Dubrava kada za +2 (14:12) u 33. minuti poentira Barbić. Prednost su domaći rukometaši držali sve do 39. minute kada Poreč preko Moslavca i Thossa postavlja 17:17. Tri minute nakon opet “bježe” domaći na +2, ali Porečani se uspješno vraćaju iz minusa te okreću utakmicu u svoju korist. Naime, nakon što su na ulasku u posljednjih petnaest minuta bili u zaostatku, igrači trenera Lovrinovića, serijom od četiri uzastopna pogotka odlučuju pobjednika u ovom susretu. Dvaput Krajcar te jednom Bošnjak i Ljubić presudili su domaćinu te ponijeli dva boda u Poreč.

ZAGREB – SD Dubrava – Paket24 Premijer Liga – 9. KOLO
SUCI: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar)

DUBRAVA – POREČ 24:27 (11:11)

DUBRAVA: Matov, Preglej, Vozab 5, Barbić 3, Mandić, Kajba, Turčić, Lisac 7, Farkaš, Malbašić 2, Sofić 4, Šalić 2, Molc 1, Obradović, Kaštelan, Komljenović.

Sedmerci: 0/1, Isključenja: 12 minuta (Malbašić 6, Matov 2, Molc 2, Komljenović 2)

Trener: Krešo Ivanković

POREČ: Popović, Thoss 6, Krajcar 4, Vučić 3, Petrov, Krbavčić, Vladić, Malinarich, Rađaković 2, Čipraka, Radunović, Moslavac 1, Ikanović 1, Bošnjak 4, Ljubić 6.

Sedmerci: 2/2, Isključenja: 10 minuta (Petrov 4, Ljubić 4, Ikanović 2)

Trener: Ilija Lovrinović