Umag je ove godine vrlo neobičan kadar. Kao, dobri su, ali nisu jako. Mogu pobijediti svakoga, ali i izgubiti od svakoga. Momčad Adisa Derviševića ove je polusezone primila čak 17 golova, to im nije karakteristično.
No, ne treba stvari gledati negativno, peti su, sa samo osam bodova manje od prvog i pet od drugog kluba lige. Dakle, jedna kvalitetna „trojka“, a ocjena više ne samo zato jer se možda očekivalo i više, obzirom da je Umag za razliku od mnogih drugih mjesta u ligi, klub iz velikog grada.
Iako je obrana morala bolje, ona se popravlja i momčadski, a treba reći kako su vratar Leon Čičak te braniči Antonio Bolčević i Filip Prodan (rekorder sa sedam kartona u tisuću minuta, u šali možemo reći kako je udarao gdje god je stigao…) vjerojatno prve jesenske vedete kluba, uz napadače i strijelce. Luka Čavarović postigao je šest golova u 589 minuta (!), a Dejan Đuričin još pet.
Spomenuti treba i definitivnu afirmaciju mladog Luke Ravlića koji je odigrao svih 13 utakmica, odnosno 1055 minuta. Umag je drugi gost lige, osvojili su osam bodova, ali zanimljivo, gol razlika „vani“ je 5:8.
Što na proljeće? Možda „pokrpati“ eventualne rupe u kadru te jednim iskusnim pojačanjem potvrditi namjere trećeligaških ambicija. Umag kao klub to može, Umag kao grad to zaslužuje.














