Oba su takmaca u utakmicu krenuli vrlo mlako, no već nakon 32. minute rezultat je na novom semaforu svijetlio 3:0 i time se pokazao da je položaj na ljestvici između ove dvije ekipe vrlo opravdan.
Za razliku od Poreča gdje je u „vječitom derbiju” gol bio začaran, ovdje je najprije lijepo akcijom Mate Ivetić namjestio loptu na volej u 18. minuti i tada 21-godišnji golman Paučić prvi put morao vaditi loptu iz mreže.
Na drugi gol čekalo se deset minuta, kada Maikol Prenc u maniri najboljih engleskih strijelaca prima loptu na oko 18 metara od gola i vanjski felšom desne noge buši mrežu udarcem u desni golmanov kut.
Treći gol na utakmici, i drugi po redu Prenčev, nastao je nakon mini akcije Marka Krištofića i Mate Ivetića, a Prenc je pokazao kako i nema baš milosti prema obrambenim igračima Crikvenice, i zapravo lišio utakmicu neizvjesnosti.
Četvrti gol nastao je nakon mini akcije gdje je nastao višak igrača u napadu, a 18-godišnji Atilio Marečić upisao je svoj prvijenac, što je izazvalo posebno oduševljenje kod pazinske publike.
Na 4:1 u drugom poluvremenu, u kojem se igra razvodnila zbog velikog broja izmjena i rezultatske izvjesnosti, smanjuje Karlo Hrastovčak koji je ušao u drugom dijelu. A peti gol u mreži Paučića u 80. minuti postiže Atilijo Marečić je pokazao da njegovo vrijeme tek dolazi.
PAZIN – SC Egidije Marion – TREĆA NL ZAPAD – 24. kolo – SUDAC: Matej Bezelj (Pula) POMOĆNICI: Daniel Starčević i Antun Taranić (oba Pula) DELEGAT: Rajko Planinić (Opatija)
PAZINKA – CRIKVENICA 5:1 (4:0)
Strijelci: 1:0 Ivetac 18′ 2:0 Prenc 28′ 3:0 Prenc 32′ 4:0 Marečić 45′ 4:1 Hrastovčak 77′ 5:1 Marečić 80′
Žuti karton: Vidović (Crikvenica)
PAZINKA: Jadreško (61. Mendiković), Rojnić (46. Dušić V.), Lenić, E. Pavat, Mofardin (70. Lakošeljac), Rabar (61. Tanković), Ivetac (61. Maružin), Krištofić, Marečić, Ivetić, Prenc
Trener: Saša Lukman
CRIKVENICA: Paučić, Smolčić, Filipović, Vidović, J. Mendrila (46. Brnja), Krmpotić, D. Mendrila (46. Deželin) , Lukarić, Javorić( 46. Kromah, 64. Mikulica), Kurtak (61. Hrastovčak), De Vasconcellos
Trener: Marijan Tomić













