Samo pola sata nakon objave kolumne pod nazivom “Treneri, po tko zna koji put – i pobjede su porazi kad se obraz pogazi…”, javio se predsjednik Zbora trenera IŽ Zoran Peruško:
“Da li me uopće išta više može začuditi što se tiče tog Kluba i svih događanja? Ne može. Oni uporno u svom funkcioniranju i nadalje nemaju licenciranog trenera za momčad U-11 koju vodi “glavni trener” Haris Devović, dok svakog vikenda uporno nedostaje stručna osoba na barem jednoj utakmici.”
Vidljivo je da Peruška ponašanje Istre 1961 prema struci nervira do krajnjih granica: “Ovoga puta na utakmici protiv Jadrana čak su bili toliko bahati da zamjenski trener, Asim Šehić, uopće ni nema odgovarajuću stručnu spremu za nivo natjecanja na kojemu je mijenjao, sad već uredno izostalog Alena Šušnjića. Taj je Klub karcinom istarskog nogometa, a nezdravo tkivo je potrebno odrezati.”
Peruško ima prijedlog, ali je oštar: “U tom je klubu potreban potpuni reset u svim segmentima njegovog djelovanja u kojemu će se odstraniti od tamo bilo tko, tko je bio involviran u rad tog kluba u posljednjih 10 godina. Tek tada možemo krenuti u čišćenje situacije po ostalim klubovima. Jer ako sad krenemo s kažnjavanjem tzv. manjih sredina ponovno ćemo poslati krivu poruku.”













