Home ISTRA Borilački sportovi AKTIVNOSTI JK IPPON | Labinski judaši nastupali u Puli i u Jastrebarskom

AKTIVNOSTI JK IPPON | Labinski judaši nastupali u Puli i u Jastrebarskom

U nedjelju 11.11.2018 u Puli se održao posljednji ovogodišnji međužupanijski turnir „Ippon“. Proglašeni su pobjednici sezone po ukupnom zbroju bodova osvojenih na četiri ovogodišnja turnira „Ippon“, te je JK Ippon osvojio četvrto mjesto u konkurenciji 13 klubova iz istarske i primorsko- goranske županije.

Pojedinačni rezultati ovoga turnira su sljedeći:

U uzrastu do 8 godina, Lovro Višnjić je sa četiri sjajne pobjede osvojio zlatnu medalju u kategoriji -34kg, srebrne medalje osvojili su Mario Kos u kategoriji -27kg i Rafael Honović u kategoriji -42 kg. U kategoriji -21kg Martin Banišić osvojio je brončanu medalju. Aleksej Marin (-30kg) i Lukas Josić (-24kg) plasirali su se na 5. mjesto svojih kategorija.

U uzrastu do 10 godina, zlatne medalje su osvojili Haris Hodžić u kategoriji -30kg i Antea Muškardin u kategoriji +44kg, a treća mjesta su zauzele Dora Basanić u kategoriji -25kg i Luna Zahtila u kategoriji -32kg. Arian Bartolić bio je 5. u kategoriji -34kg.

U uzrastu do 12 godina zlatni su bili Alison Bӧhnke u kategoriji -32kg i Gabriel Banišić u kategoriji -46kg, a brončane medalje su osvojili Sabalić Roko u kategoriji -42kg i Luka Dragolin u kategoriji -46kg.

U uzrastu do 14 godina David Sandić osvojio je prvo mjesto u kategoriji -60kg. Srebrne medalje osvojili su Jagodić Edib u kategoriji -50kg, Jakovljević Lukas u kategoriji -42kg, Karla Dobrić u kategoriji -36kg i Amina Hodžić u kategoriji -44kg. Brončani su bili Giambastiani Paolo u kategoriji -55kg i Duraković Leo u kategoriji -50kg. Natjecatelje su vodili treneri Vedran Pizentić, Nikol Boneta i Eric Zahtila.

U subotu 10.11.2018. natjecatelji judo kluba Ippon nastupili su na međunarodnom turniru Kup Jaska 2018. Turnir je okupio 574 natjecatelja iz 38 klubova. U uzrastu do 14 godina Edib Jagodić je u kategoriji -50kg osvojio zlatnu medalju, Lukas Jakovljević bio je treći u kategoriji -38kg. Nadomak medalji zaustavljen je David Sandić koji je osvojio 5. mjesto u kategoriji -60kg. Roko Širol bio je 7. u kategoriji -66kg.

U uzrastu mlađih kadeta do 16 godina, Edib Jagodić se ponovo penje na najvišu stepenicu postolja osvojivši zlato u kategoriji -50kg, a zlatom su se okitili i Lukas Jakovljević u kategoriji -38kg i Paola Širol u kategoriji +70kg. Sanjin Mujkić bio je treći u kategoriji -55kg, a Matija Đurček natjecanje završava na petom mjestu kategorije -66kg. Natjecatelje je vodio trener Vedran Pizentić.