Home ISTRA Futsal Ante Piplica heroj Futsal Dinama, branitelji naslova nakon šesteraca osigurali “majstoricu” u...

Ante Piplica heroj Futsal Dinama, branitelji naslova nakon šesteraca osigurali “majstoricu” u Zagrebu

Neviđena drama odigrana je danas na Ribnjaku, gdje su nam futsaleri Olmissuma i Futsal Dinama priredili spektakl u četvrtoj finalnoj utakmici.

Omišane je u vodstvo doveo Iiro Vanha, nakon što je iskoristio “poklon” Kristiana Čekola i zatresao mrežu gostujućeg vratara. Dvije minute kasnije pravo “remek djelo” priredio je Josip Jurlina i udvostručio prednost svoje momčadi.

Primio je hrvatski reprezentativac loptu na lijevoj strani terena, zatim predriblao Postružina, a onda prije pogotka, naplatio “tunel” Sveti Rok gostujućem čuvaru Konsui i gledatelje na tribinama doveo do usijanja.

Ipak, aktualni prvak se probudio do kraja prvog dijela i uspio poravnati rezultat. Strijelac oba pogotka bio je ponajbolji igrač u povijesti “Lijepe naše”, Tihomir Novak.

U 16. minuti susreta sjajnu loptu iza leđa obrane Olmissuma, poslao je Nikola Gudasić i tako izbacio već spomenutog strijelca u gol šansu, koju je mirno realizirao.

Prljavo kazalište među novijim pjesmama izbacilo je hit “Stare navike”, koju očito obožava Tihomir Novak, nakon što je ponovno realizirao deseterac u posljednjoj minuti prvog poluvremena i “Modre” tako doveo u egal.

Nastavak susreta bolje otvaraju gosti, pa tako Kristian Čekol iz prekida dovodi Zagrepčane u prednost. Omiški gusari nisu klonuli duhom, pa su do izjednačenja stigli preko novog zgoditka finskog reprezentativca, Iira Vanhe.

Oba vratara su do kraja regularnog dijela sačuvali svoje mreže, te smo tako otišli u produžetke. U prvih pet minuta dodatne igre, Nikola Gudasić, dva put je pogodio okvir gola no promjene rezultata nije bilo.

Drugi produžetak protekao je relativno mirno, sve do dvadesetak sekundi prije kraja, kada je Gudasić za Dinamo izborio najstrožu kaznu – kazneni udarac. Odgovornost na svoja leđa preuzeo je Luka Perić, ali je Dinko Rozga fantastičnom obranom odveo susret do izvođenja šesteraca.

“Rulet” penala pripao je zagrebačkoj momčadi, koju je do pobjede odveo fantastični Ante Piplica, protiv kojeg su igrači Olmissuma sva tri šesterca promašili i propustili priliku u svojoj dvorani doći to trećeg naslova prvaka.

Popularna majstorica, odigrat će se u Draženovom domu, gdje će se u petak saznati prvak SuperSport HMNL-a. Bolju najavu nismo mogli dobiti nakon današnjeg dvoboja, zato pozivamo sve simpatizere futsala da isprate posljednji finalni okršaj između Futsal Dinama i Olmissuma.

Omiš – Sportska dvorana Ribnjak – HMNL – FINALE – SUCI: Nikola Jelić, Mislav Džeko

OLMISSUM –  FUTSAL DINAMO 5:6 3:3 (2:2)

Strijelci: 1:0 Vanha 11′, 2:0 Jurlina 13′, 2:1 T. Novak 16′, 2:2 T. Novak 20′, 2:3 Čekol 21′, 3:3 Vanha 28′

Žuti kartoni: Žilić, Kustura, Bukovec (Olmissum), Dekanić, Pavlić (Futsal Dinamo)

OLMISSUM: Rozga, Žilić, Sekulić, Vanha, Hrstić, Kustura, Zemunik, A. Juretić, Bukovec, J. Juretić, Kolobarić, Čizmić, Jurlina

Trener: Frane Despotović

FUTSAL DINAMO: Piplica, Pavlić, Gudasić, Zonjić, Perić, T. Novak, F. Novak, Gudasić, Postružin, Dekanić, Konsuo, Prgomet, Mužar, Vučković, Čekol

Trener: Matija Đulvat