Home Nogomet Treća HNL Zapad Antonio Pejanović učinio Opatiju jesenskim prvakom i prije posljednjeg kola

Antonio Pejanović učinio Opatiju jesenskim prvakom i prije posljednjeg kola

Antonio Pejanović (FOTO: SportCom)

Očekivani rasplet zaostale utakmice 12. kola Treće HNL Zapad. Prije svega, bode u oči podatak da se susret igrao u 13:30 radnim danom, što potvrđuje da su obje momčadi gotovo na rubu profesionalizma, ili barem lišeni poslovnih obaveza. Opatija to rezultatima zasad opravdava jer je danas potvrdila jesenski naslov prvaka dok Uljanik baš i ne.

U 36. minuti dogodio se trenutak odluke. Antonio Pejanović bio je brži od domaće obrane i pogodio za 0:1. Situacija je bila dvojbena što se tiče nedozvoljene pozicije, ali pogodak je priznat. Do kraja utakmice gosti su potvrdili zbog čega su najbolja momčad lige.

Dominirali su i imali više loptu u nogama, iako im je u tome otežavao veoma loš travnjak stadiona Veruda, a mogli su i potvrditi pobjedu da je Josip Rudan pogodio na povratnu loptu svog brata Tonija desetak minuta prije kraja susreta.

PULA – SRC Veruda – III HNL ZAPAD – 12. KOLO
SUDAC: Marin Vidulin (Kanfanar) POMOĆNI SUCI: Robi Kezele (Rijeka) i Marko Balen (Rijeka) DELEGAT: Davor Vukelić (Crikvenica)

ULJANIK – OPATIJA 0:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Pejanović 36′

Žuti kartoni: Trešnjić, Zgrablić, Radetić (Uljanik) Jukičić (Opatija)

ULJANIK: Kraljević, Radetić, Ilinčić (69. Brizić), Jelenić, Trešnjić, Jokić (82. Deak), Blašković, Zgrablić, Lazendić, Siljan (80. Kudić), Matić

OPATIJA: Iveša, Kurilić, Bertoša, Jukičić, Glavaš, Bogolin (66. Rudan T.), Pejanović (90. Čanković), Malinić, Lucić, Matulja (66. Rudan J.), Lazić
Trener: Zoran Bogolin