Home Nogomet HNK Rijeka Bod Istre 1961 s okusom poraza, pulski prvoligaš odigrao dobru utakmicu

Bod Istre 1961 s okusom poraza, pulski prvoligaš odigrao dobru utakmicu

Pod Jakirovićem Gorica je bila izuzetno okomita, čekala je svoju prigodu iz kontre i polukontre. Kod Dambrauskasa, Gorica je zadržala kvalitetu brze tranzicije, ali je i dodala kontinuirani napad kroz izraženi posjed lopte.

Zoran Peruško, autor teksta

I upravo je tako utakmica u Puli i počela. Istra u bloku na svojoj polovici a Gorica u posjedu lopte. No, bilo koji izlazak Istre pred Kahlinina vrata značila su potencijalnu opasnost u fazi obrane za Istru. No, u dva je navrata u prvih desetak minuta Čondrić koji je konačno zauzeo svoje mjesto na golu Istre, reagirao pravovremeno. Jedanaesta minuta donijela je i prvi konkretan pokušaj na utakmici. Blagojević je povukao kontru, odličnim pasom pronašao Fintića, no udarac istoga s dvadesetak metara Kahlina je neutralizirao. Isto kao i pokušaj Guzine dvije minute nakon toga.

Morao je mijenjati Dambrauskas vrlo rano. Špikića je nakon starta Blagojevića odmijenio Hammad. Istra 1961 izgleda sasvim solidno, čak i bolja od Gorice nakon prvih dvadeset minuta. Bodrena od Demona i društva sa zapadne tribine pokazuje koliko su domaće utakmice sasvim drukčije od onoga što Puljani ove godine pružaju u gostima. A posebno dobar i opasan bio je tijekom prvoga dijela Gedeon Guzina koji osim što je prijetio Kahlini, dovodio je do ludila igrače Gorice koji su ga uspijevali zaustaviti sama prekršajem.

Od Gorice u prvome dijelu nismo vidjeli apsolutno ništa, ali ne zbog nedostatka kvalitete već zbog jako dobrih Puljana koje je odličan pristup nagradio u sudačkoj nadoknadi. Brzu kontru poveo je Grujević, uposlio Gržana i ovaj je doveo Istru u više nego zasluženo vodstvo.

Nastavak je donio promjenu u sastavu Gorice. Dvornekovića je zamijenio Mudrinski i moglo je početi… Lovrić je pobjegao Grujeviću, Mudrinski primirio, uposlio Hamada, a ovaj poentirao s desetak metara. Samo minutu nakon toga potpuni preokret. Musa je centrirao, a Mudrinski glavom doveo Goricu u vodstvo. U samo tri minute nastavka nestalo je sve ono što su igrači Istre činili u prvome dijelu.

Reagirao je Prelec i odmah zamijenio Fintića s Delićem. Pokušaj povratka stigao je vrlo brzo. Rafa Paez je uputio dobar centaršut, a Galilea je, nažalost, pogodio vratnicu. Nisu se predali Puljani, nastavljaju s napadima, pa je i Delićev pokušaj ukrotio Kahlina. Kao i Gržanov iz 72. minute s dvadesetak metara.

Otvorila se utakmica u periodu od desetak-petnaest minuta pa je u brzoj kontri Ndiaye došao u stopostotnu prigodu koju je ukrotio Čondrić. Osamdeset prva minuta donijela je izjednačenje. Grujević i Gržan su na desnom boku napravili višak, uslijedio je dobar centaršut, Delić je primirio i poentirao s desetak metara za 2:2.

Napali su domaćini iz sve snage do samoga kraja. Gorica je opasno živjela, a Puljani su letjeli nošeni podrškom sedamstotinjak vjernih navijača. Jednu od posljednjih prigoda stvorio je Pavić. Uputio je odličan centaršut za Perić-Komšića, no Kahlina je upisao svoju sedmu obranu.

Na žalost, prerijetko smo Istru ove godine gledali ovako napaljenu, ovako borbenu. No, eto, nadajmo se da će se i ta priča u narednoj sezoni Prve HNL promijeniti…

PULA – Stadion Aldo Drosina – Gledatelja: 749 – PRVA HNL – 33. KOLO
SUDAC: Ante Čuljak (Zagreb) POMOĆNI SUCI: Ivica Modrić i Luka Pušić (Zagreb) VAR SUDAC: Ivan Bebek (Rijeka)

ISTRA 1961 – GORICA 2:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Gržan 45′, 1:1 Hamad 49′, 1:2 Mudrinski 51′, 2:2 Delić 81′

Žuti kartoni: Tomašević, Grujević (Istra 1961) Steenvoorden (Gorica)

ISTRA 1961: Čondrić, Rafa Paez, Gržan, Galilea, Guzina (86. Perić Komšić), Ivančić (75. Močinić), Grujević, Pavić,  Tomašević, Fintić (57. Delić), Blagojević
Trener: Ivan Prelec

GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Steenvoorden, Dvorneković (46. Mudrinski), Špikić (14. Hamad), Čabraja, Babec (76. Maslowski), Kalik, Lovrić (76. Suk), Ndiaye
Trener: Valdas Dambrauskas