Home Rukomet Prva HŽRL Bodovi ponovno Koprivničankama, ali Umažanke dugo nisu tako parirale kao ovog vikenda

Obzirom na to da su imale zaostali susret u Umagu, u dogovoru s velikanom Podravkom Vegetom, rukometašice Brune Marosa danas su to “odradile” u Koprivnici, iako su nominalno bile domaći sastav. No, lokacija nije toliko ni presudna, Koprivničanke su kvalitetom iznad svih u ligi, pa i Umažanki.

Igračicama iz Istre treba odati priznanje posebno za prvo poluvrijeme na koje su Koprivničanke otišle sa samo dva pogotka prednosti. No, već početkom nastavka “vrag odnosi šalu” pa je u 41. rezultat 15:23 i neizvjesnost je u potpunosti, ako ju je i bilo.

Kod Umažanki najbolja je bila Ana Jajčević s pet golova, dok su po četiri dodale Tina Barišić i Andrea Pavković. U redovima Podravke Vegete fantastična je bila grčka rukometašica Lamprini Tsakalou s čak 13 postignutih golova, iz samo 16 udaraca.

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Fran Galović – 1. HRL za žene – 7. KOLO
SUCI: Ivana Kirasić i Vlatka Stipetić (obje Ogulin)

UMAG – PODRAVKA VEGETA 25:31 (14:16)

UMAG: Plahinek 1, Kernjus 1, Miočinović 3, Jajčević 5, Pavković 4, Blašković, Nushi 2, Bunić 2, Pavić, Lisjak 3, Sinčić, Kremer, Barišić 4, Medica, Trento.

Sedmerci: 4/5, Isključenja: 12 minuta (Kernjus 4, Bunić 4, Pavković 2, Kremer 2)

Trener: Bruno Maros

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Zadravec 2, Turk 2, Beganović 4, Karlovčan, Jandrašić, Džono 2, Milosavljević 3, Mrđen, Mugoša 1, Franušić 3, Buljan, Škarić 1, Dumanska, Tsakalou 13, Azenaide

Sedmerci: 3/3, Isključenja: 14 minuta (Mrđen 4, Turk 2, Beganović 2, Jandrašić 2, Džono 2, Tsakalou 2)

Trener: Antonio Pranjić