Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Borac slavio u sudačkoj nadoknadi, Buježi imali dosta prigovora na suđenje

Borac slavio u sudačkoj nadoknadi, Buježi imali dosta prigovora na suđenje

Kriza Buja nastavljena je i u Bakru. Momčad Dalibora Viškovića drugim je uzastopnim porazom izgubila sve šanse za jesenski naslov. Dramatična utakmica na kraju je odlučena u sudačkoj nadoknadi nakon koje su Buježi imali dosta prigovora na dijeljenje pravde sudačke trojke.

Početak nije sugerirao takav rasplet. Buje su odlično otvorile utakmicu, materijaliziravši terensku nadmoć u 26. minuti kada je Brečević neobranjivo pucao nakon lijepe akcije sa Bojićem. Do odmora su Bakrani ipak izjednačili nakon prekrasnog pogotka Grdinića iz slobodnjaka sa nekih 25 metara.

Domaćin je poveo u 70. minuti nakon velike gužve pred vratima Milanovića. Pomoćni sudac Flegar je odlučio da je lopta nakon što se odbila od Bolčevića prešla gol liniju, iako se Buježi nisu složili sa tom konstatacijom.

U infarktnoj završnici pala su još dva gola. Prvo je u 90. Bartolić nakon kornera poluvolejem donio izjednačenje, da bi u četvrtoj minuti nadoknade glavni arbitar Zoran Janković domaćinu dodijelio najstrožu kaznu nakon prekršaja Bolčevića u šesnaestercu. Siguran realizator za četvrti poraz sezone Buježa bio je Ivančić.

BAKAR – Mjesno igralište – IV NL NS RIJEKA – 14. KOLO
SUDAC: Zoran Janković (Viškovo) POMOĆNI SUCI: Gabrijel Flegar (Rijeka) i Đulijano Kulaš (Mošćenička Draga) DELEGAT: Boris Spećina (Novigrad)

BORAC – BUJE 3:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Brečević (26′), 1:1 Grdinić (44′), 2:1 Bolčević (70′-ag), 2:2 Bartolić (90′), 3:2 Ivančić (90′-11m)

Žuti kartoni: Milanović, Valenta (Buje)

BORAC: Ćućić, Kovač Birkaš, Hasani (85′ Marković), Ivančić, Rukavina, Pribanić, Grdinić, Sedlić, Jurić, Jozić, Omerović
Trener: Neven Grbac

BUJE: Milanović, Baf, Favretto, Krizmanić, Čović, Bojić, Bartolić, El. Šoškić (56′ Bolčević), Fakin, Valenta, Brečević
Trener: Dalibor Višković