Home ISTRA Ostali sportovi Brazilac Dutra Silva izbacio Francuza Monfilsa

Brazilac Dutra Silva izbacio Francuza Monfilsa

„Break“ u prvom gemu meča bio je dovoljan branitelju naslova Fabiju Fogniniju da pridoda prvi set na svoj konto,  ali je pravi raspad doživio u idućem setu kada je brzo zaostao 0:5 za Nicolasom Kickerom.

U trećem setu Fognini nije imao problema, pobjegao je na 5:1, a meč „dopeljo do finjetka“ sa 6:2. Na kraju je Fognini osvojio samo poen više od Kickera (83:82).

Andrey Rublev nastavio je svoju odiseju u Umagu kao „lucky loser“ kvalifikacija te izbacio lanjskog finalista Andreja Martina. Rublev je 74. na ATP listi, a ove godine je napravio sjajnu stvar: prošao je kvalifikacije na sva tri dosadašnja Grand Slama. S ovim četvrtfinalom gurnuo se još šest mjesta na ATP listi i izborio ulazak u Top 70.

Protiv Martina je zaostajao 2:5, ali je u izborio „tie break“ gdje je brzo poveo 5:1 i potom uzeo prvi set. U nastavku meča pri 5:4 servirao je za meč, ali neuspješno. Spretno je uzvratio „break“ već u idućem gemu i osvojio set sa 7:5. Slijedi mu dvoboj sa Fogninijem.

Kasno navečer nastavilo se osipanje vodećih umaških igrača ispadanjem drugog nositelja Gaela Monfilsa od Rogerija Dutra Silve. Počelo je čvrsto do 4:4, a onda se uzastopnim „breakovima“ stiglo do 6:6.

U „tie breaku“ je Dutra Silva pobjegao na 6:1 i nakon nekoliko izgubljenih poena osvojio prvi set. U drugome setu probudio se Monfils sa „winnerima“, stekao je ubrzo prednost od 4:0 te to kapitalizirao osvajanjem seta (6:4).

Završnica trećeg seta bio je čisti promašaj za Monfilsa. Najprije je pri 3:3 propustio tri vezane i potom još jednu „break“ loptu, a potom i u idućem servis gemu Dutra Silve još jednom tri vezane „break“ lopte. Bila je to ukupno osma propuštena prilika za Monfilsa u trećem setu.

Na nesreću, između ta dva (ne)plodonosna gema izgubio je svoj servis jedinom „break“ prilikom Dutra Silve u setu. Na kraju slavlje Brazilca 7:6, 4:6, 6:3. Dutra Silva izborio je prvo četvrtfinale na Touru nakon okruglo pet godina, a uglavnom igra Challenger turnire klasu ispod Toura.

Nakon što je prošao kvalifikacije i Benoita Pairea, Kenny de Schepper nije uspio ostvariti još jednu pobjedu. Bolji je bio 104. igrač svijeta Alessandro Giannessi sa 6:2, 3:6, 6:3 koji je izborio prvo četvrtfinale na Touru nakon gotovo šest godina. U četvrtfinalu ga čeka Dutra Silva.

U parovima pobjeda Argentinaca Durana i Moltenija protiv, po singlu poznatijih, Simona i Polmansa sa 6:3, 6:4. Marin i Tomislav Draganja napravili su podvig i izbacili favorizirane Dodiga i Škugora, i to sa teških 7:6, 4:6, 11:9. Polufinale je izborila i kombinacija Bedene/Inglot protiv Dutra Silve i Lorenzija.