Home Nogomet Treća HNL Zapad Brodograditelji preokrenuli na krilima ulaska Bogdana

Brodograditelji preokrenuli na krilima ulaska Bogdana

Veoma sadržajna utakmica odigrala se danas u Bujama gdje je gostovao sve bolji pulski Uljanik. Gosti na kraju slavili, a utakmica je mogla otići u oba smjera, iako su gosti u potpunosti zaslužili svoja tri boda.

U prvih su pet minuta imali tri izgledne situacije, ali je Milanović bio raspoložen, a u šestoj Mehmedagić šalje udarac s deset metara pokraj gola. U 17. je Šoškić sam na desetak metara nakon „krađe“ lopte, ali Macan sjajno brani šut bujskog napadača.

Od 25. domaći vode jer je Mehmedagić idealno poslužio Fakina koji s deset metara snažnim udarcem zabija za 1:0. Do predaha nije bilo promjena, a onda su gosti u igru uveli raspoloženog Nikolu Bogdana.

U 59. je taj igrač postigao pogodak, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije, a u 66. je osvojio jednu odbijenu loptu i poentirao za poravnanje. Četiri minute kasnije Hoxha izvodi prekid, a na loptu natrčava Blašković i njegov „top“ odsjeda u golu za 1:2.

Kraj priče bio je u 83. minuti kada korner izvodi Marić, a najviši u skoku je Trešnjić za konačnih 1:3. Imali su Buježi nakon toga dvije lijepe prigode, ali najprije Acquavita promašuje „zicer“ s tri metra, a onda u 89. isti igrač s ruba šesnaesterca ne pogađa gol pa ostaje 1:3.

BUJE – Igralište „Zeleno“ – III HNL ZAPAD – 8. KOLO
SUDAC: Marin Vidulin (Kanfanar) POMOĆNI SUDAC: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Diego Biljuh (Marčana) DELEGAT: Matej Bezelj (Pula)

BUJE – ULJANIK 1:3 (1:0)

Strijelci: 1:0 Fakin 25´, 1:1 Stošić 67´, 1:2 Blašković 70´, 1:3 Trešnjić 85´

Žuti kartoni: Baf, Bolčević, Višković, Acquavita, Manić, Bojić (Buje); Stošić, Trešnjić, Radetić, Macan (Uljanik)

BUJE: Milanović, Baf, Stević, Bolčević, Damjanić, Mehmedagić (od 71. Šoškić), Bartolić (od 50. Acquavita), Manić, Bučić, Fakin, Šoškić.

Trener: Dalibor Višković

ULJANIK: Macan, Stošić (od 64. Dubravac), Mofardin (od 54. Kajtazi), Ramadani, Bogdan, Trešnjić, Jokić (od 76. Hoxha), Blašković, Petrović (od 46. Bogdan), Manić, Radetić.

Trener: Saša Kolić