Home Nogomet Istra 1961 Bruno Petković s ‘bijele točke’ donio Dinamu pobjedu nad hrabrom Istrom 1961

Bruno Petković s ‘bijele točke’ donio Dinamu pobjedu nad hrabrom Istrom 1961

Iako nije bila loša, Istra 1961 danas je poražena na Maksimiru. Dinamo je, dojam je, igrao onoliko koliko mu je trebalo za slavlje, a Istra 1961 je u nastavku mogla itekako zakomplicirati situaciju.

Dinamo je poveo u 39. minuti kad kardinalno griješi Bosančić, a njegovu kratku loptu vrataru Lučiću je uzeo Bruno Petković kojeg ruši Galilea i sudac pokazuje na “bijelu točku”. Petković je sam realizator najstrože kazne za 1:0.

U nastavku Dinamo ima posjed lopte, ali ne stvara šanse. S druge strane, Istra 1961 je u 80. mogla do poravnanja. Matej Vuk šutirao je glavom s peterca nakon ubačaja s desne strane, ali je Livaković obranio njegov pokušaj.

Do kraja je Burton “pocrvenio” nakon grubog prekršaja na Blagojeviću i bilo je to sve od današnjeg susreta na Maksimiru. Dinamo dovoljan, Istra 1961 sasvim solidna u odnosu na snagu protivnika, a jedini koji je bio potpuno neprofesionalan je sportski komentator Ivica Blažičko koji je otvoreno i potpuno nepotrebno komentirao utakmicu kao da je za to plaćen od strane Dinama, a ne neutralnog teleoperatera.

ZAGREB – Maksimir – I HNL – 29. KOLO
SUDAC: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) POMOĆNI SUCI: Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Marko Stolnik (Varaždin) ČETVRTI SUDAC: Tino Krečak (Velika Gorica) VAR SUDAC: Goran Gabrilo (Split) DELEGAT: Antun Valić (Slavonski Brod)

DINAMO – ISTRA 1961 1:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Petković 40′-11m

Žuti kartoni: Stojanović (Dinamo) Galilea, Blagojević, Gržan (Istra 1961)

Crveni karton: Burton 86′ (Dinamo, grubi start)

DINAMO: Livaković, Theophile-Catherine, Perić, Gvardiol (46. Čabraja), Stojanović, Franjić, Mišić (81. Ademi), Atiemwen (81. Burton), Majer (87. Jakić), Oršić, Petković (65. Kastrati)

Trener: Damir Krznar

ISTRA 1961: Lučić, Bosančić (41. Joao Silva), Gržan, Galilea (85. Lončar), Hara, Rafa Navarro, Bande (64. Vuk), Levitt (63. Hujber), Tomašević, Ivančić, Blagojević

Trener: Danijel Jumić