Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Buje bez Viškovića preokretom do tri boda protiv Novljana

Buje bez Viškovića preokretom do tri boda protiv Novljana

Mihajlo Bojić s loptom

Iako su dvoboj sa Vinodolom odradili bez kažnjenog trenera Dalibora Viškovića, nogometaše Buja to nije zaustavilo na putu prema sedmom slavlju sezone. Na klupu je umjesto Viškovića uskočio nekadašnji igrač grčkog AEK-a Ivan Brečević i momčad Buja poveo do preokreta vrijedna tri boda.

Gosti su poveli nakon 20 minuta dvoboja kada se nakon kornera u velikoj gužvi najbolje snašao Vidović za 0:1. Da Vinodol na odmor ipak ne ode sa prednošću pobrinuo se Bojić koji je u 44. minuti nakon jedne kontre odmjerenim udarcem pogodio suprotni kut Godinića.

U nastavku susreta momčad Buja je odličnom igrom stigla do tri gola, zaokruživši preokret za nova tri boda. Prvo je u 61. minuti jocker sa klupe Šoškić nakon lijepog dodavanja Acquavite domaćina doveo u vodstvo, da bi samo sedam minuta kasnije isti igrač asistencijom gurnuo Bojića u priliku koji ovaj ne propušta za 3:1.

Bojić je mogao i do trećeg gola, ali je njegov “hattrick” zaustavila stativa pred kraj utakmice. Konačan rezultat za zasluženo slavlje Buja postavio je Diego Valenta, koji je u 73. minuti sigurno realizirao najstrožu kaznu.

BUJE – Igralište “Zeleno” – Gledatelja: 100 – IV NL NS RI – 22. KOLO
SUDAC: Tomislav Frlan (Podhum). POMOĆNI SUCI: Vladimir Merle (Viškovo) i Denis Badjuk (Rijeka)

BUJE – VINODOL 4:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Vidović (20′), 1:1 Bojić (44′), 2:1 Šoškić (61′), 3:1 Bojić (68′), 4:1 Valenta (73′-11m)

Žuti kartoni: Acquavita, Fakin (Buje), Begić, Kalanj (Vinodol)

BUJE: Melon, Baf (od 75. Bašić), Stević, Favretto (od 46. Fakin), Krizmanić, Čović, Acquavita (od 81. Novaković), Bojić, Čavarović (od 46. Šoškić), Franković, Valenta

Trener: Ivan Brečević

VINODOL: Godinić, Lopac (od 72. Smolčić), Petrinović (od 86. Kalanj), Lenac, Tomić, Petrović, Petrinović, Tonković (od 81. Vidović), Begić (od 68. Šmit), Buljat

Trener: Marijan Tomić