Home Nogomet Prva ŽNL Istra Buježi rutinski do visoke pobjede, Bojić furiozno do hattricka

Buježi rutinski do visoke pobjede, Bojić furiozno do hattricka

Mihajlo Bojić

Kada bismo uzeli u obzir samo prvo poluvrijeme, tada bi se možda gosti iz Pule i mogli naljutiti na riječ “rutinski” iz naslova, no uzmemo li u obzir cijelu utakmicu, ona je za igrače Buja bila baš to, rutinsko odrađivanje posla protiv mlade ekipe iz Pule koja je bila dostojni protivnik samo prvo poluvrijeme.

Poveli su gosti u 18. minuti nakon kaznenog udarca i vrlo dobro parirali sve do sudačke nadoknade kada su igrači Buja uspjeli postići čak dva pogotka i time sasvim preokrenuti rezultat već do poluvremena.

Kao da je taj šok primanja čak dva pogotka u sudačkoj nadoknadi sasvim ugasio volju i želju igrača Velog Vrha, jer su nakon toga uspjeli primiti čak pet pogodaka u jednom poluvremenu. Zasigurno je tome kumovala (osim gostujuće mladosti) mogućnost samo jedne zamjene, jer su gosti upravo s tom brojkom igrača na klupi došli na utakmicu.

Spomenimo i to da je domaći nogometaš Bojić, nakon što je ušao u 46. minuti, u samo šest minuta razmaka postigao hattrick, što je podatak vrijedan divljenja. Kada napravimo matematiku, dolazimo do brojke da je od 57. minute do 63., svake tri minute zabio pogodak.

BUJE – Mjesno igralište – Gledatelja: 150

PRVA ŽNL – 5.KOLO- SUDAC: Elvis Brečević (Labin)

BUJE – VELI VRH 7:1 (2:1)

Strijelci: 0:1 Ruba 18′, 1:1 Horvat 45+1′, 2:1 Premužić 45+3′, 3:1 Kozlović 55′, 4:1 Bojić 57′, 5:1 Bojić 60′, 6:1 Bojić 63′, 7:1 Horvat 89′

Žuti kartoni: Bašić (Buje), Maras (Veli Vrh)

BUJE: Melon, Miličević (od 46. Bojić), Fabijančić, Fakin, Krizmanić (od 70. Jašarević), Čović, Acquavita (od 70. Franković), Horvat, Bašić (od 46. Valenta), Premužić (od 46. Uzelac), Stević (od 46. Kozlović)

Trener: Dalibor Višković

VELI VRH: Radola, Grenko (od 63. Perković), Fiorido, Jeromela, Maras, Ruba, Maksimović, Fonović, Špelić, Ulemek, Gorički

Trener: Goran Vujica