Home Rukomet Prva HRL Jug Buzet poražen u prvom kolu

Buzet poražen u prvom kolu

Buzećani su za vikend odigrali utakmicu prvog kola 1. HRL Jug gdje su dočekali neugodnu momčad RK Balić&Metličić.

Buzet bolje otvara utakmicu te nakon pogotka Rušnjaka u petoj minuti vodi 3:1. Međutim, prednost domaćina nije dugo trajala. Gosti serijom pogodaka u osmoj minuti vode 3:4, a potom na polovici prvoj djela Gajić pogađa za 4:7. Buzećani uzvraćaju preko Bašića i Karaule, ali Splićani uzvraćaju serijom pogodaka te u 20. minuti vode 7:11. Rasla je prednost gostiju pa je 24. minuti 7:13, a u 30. 9:16.

Črnac postiže prvi pogodak u drugom djelu, pa na semaforu stoji 11:16. Plus sedam imali su Splićani u 40. minuti kada je Kozina pogodio za 13:20. Valković, Črnac i Šegota drže svoju momčad u igri sredinom poluvremena, ali ne uspijevaju se previše približiti. Uspijevaju domaći rukometaši smanjiti na -4 (22:26) preko Dobše u 52. minuti, a iako su pet minuti prije kraja smanjili i na -3 (24:27) međutim za preokret nedostajalo je vremena.

BUZET – SD Buzet – 1. HRL Jug – 1. KOLO
SUCI: Borna Božiković i Marko Đurinović (oba Zadar)

BUZET – BALIĆ&METLIČIĆ 26:29 (10:16)

BUZET: Šegota, Musizza, Jakac 1, Božić, Nežić, Valković 4, Flego 1, Šegota I. 3, Skukan, Črnac 8, Rušnjak 3, Bašić 1, Pešić, Dobša 2,Tušhev, Karaula 3.

Sedmerci: 8/8, Isključenja: 12 minuta (Božić 4, Jakac 2, Nežić, Rušnjak 2, Karaula 2)

Trener: Ranko Silić

BALIĆ&METLIČIĆ: Cvitanović, Luketin 3, Kozina 4, Čavčić, Kazimir, Radina 3, Ivanišević, Ančić, Bosančić, Matijaš 1, Sučić 1, Lučin, Gajić 4, Vulić 6, Dujić 7.

Sedmerci: 6/6, Isključenja: 10 minuta (Cvitanović 4, Gajić 4, Sučić 2)

Trener: Petar Metličić