Home Rukomet Prva HRL Jug Buzet slavio protiv Metkovića

Buzet slavio protiv Metkovića

Nakon odlične predstave u Trogiru rukometaši Buzeta na svom terenu dočekali su Metković. Gosti su sigurni na sredini ljestvice dok Buzet želi što bolji plasman u vrhu.

Nastavili su Buzećani s odličnom predstavom iz prošlog kola i već na početku susreta napravili osjetnu prednost. Naime, nakon uvodnih 2:2 domaćin odlazi na sjajnu seriju te preko Božića vodi 5:3, a potom Černeka poentira za 8:3 u 14. minuti. Nisu stali domaćini te preko Klasanovića u 22. minuti imaju i +8 (12:4). Tok utakmice uvelike je određen, a Buzet je uglavnom određivao tempo utakmice.

Angažirano krenuli su Buzećani u drugo poluvrijeme, pa je prednost i dalje rasla, a pogotkom Černeke iz sedmerca u 43. minuti Buzet vodi 23:13. Ohrabreni dobrim rezultatom Buzećani malo su se opustili, pa gosti rade seriju od pet uzastopnih pogodaka, pa je osam minuta prije kraja rezultat 23:18. Černeka je održavao prednost domaćina međutim Metković opet ima malu seriju pogodaka, pa utakmica završava “tijesnih” 26:23.

BUZET – SD Buzet – 1. HRL Jug – 12. KOLO
SUCI: Josip Kuhar (Samobor) i Damir Prelčec (Zagreb)

BUZET  – METKOVIĆ MEHANIKA 26:23 (16:9)

BUZET: Šegota V. 1, Flego, Klasanović 2, Jakac 2, Božić 3, Nežić, Valković 1, Vučko 7, Šegota I., Černeka 8, Jović, Črnac, Skukan, Bašić 1, Pešić 1, Rušnjak.

Sedmerci: 3/5, Isključenja: 12 minuta (Božić 4, Bašić 2, Nežić 2, Klasanović 2, Černeka 2)

Trener: Ranko Silić

METKOVIĆ MEHANIKA: Jakić 1, Marković, Cvitanović, Ćavar 1, Gnjec, Bošković 1, Kozina, Jelavić 2, Marević 6, Milas, Đžono 3, Ćutura 3, Krešić 4, Bezer 2.

Sedmerci: 3/5, Isključenja: 4 minuta (Gnjec 2, Marević 2)

Trener: Joško Jukić