Home Nogomet HNK Rijeka CHI FA MENO | Budicin je fantastičan trener, ali nije mađioničar –...

CHI FA MENO | Budicin je fantastičan trener, ali nije mađioničar – bodovi u Rijeku

Rijeka je pobijedila i to je sve što bi trebali upamtiti s današnje utakmice u Puli. Dovoljno govori činjenica da su Riječani posljednjih par minuta proveli u svojih 30 metara grčevito se braneći protiv Istre 1961.

Puljani su još jednom pokazali da ih vodi fantastični nogometni trener. Fausto Budicin napravio je sve što je u njegovoj moći, postavio momčad u 3-5-2 kako bi lakše parirala kvalitetnijem protivniku, čak i promovirao mladog Maura Perkovića u tu posljednju trojku (tako je njemu lakše nego s četiri u liniji), ali u nedostatku Vuka i Fuentesa, prema naprijed bilo je podosta siromašno.

Rijeka je povela u 29. minuti, nakon kornera u kojem je Smolčić uzeo skok, prebacio na drugu gdje Capan vraća za Andrijaševića, a ovaj s peterca sam matira Lučića za 1:0. Što su u tom trenutku radili igrači Istre 1961, jer prethodna rečenica je, je li, trajala neko vrijeme, otkrit će video analiza.

Međutim, jedan „zalutali“ metak, odnosno Gržanov ubačaj dogodio se u 38. minuti i lopta je Galoviću prošla kao da ga se ne tiče, a Josip Špoljarić je efektno s peterca poentirao za 1:1. Andrijašević je mogao bolje pucati glavom četiri minute kasnije, ali nije, pa je lopta otišla pored gola.

Drugi dio pripao je gostima koji najprije u 54. minuti imaju „tri zicera u jednom“. U istom napadu pucali su Pavičić i dvaput Štefulj – prvi je udarac završio u bloku, drugi je obranio Lučić, a treći je novi lijevi bočni Dinama poslao pored gola.

Tri minute kasnije jedine dvije prigode Istre 1961 u nastavku – sijevnula je lijepa kontra, a Antonio Ivančić s 15 metara šutira preko gola da bi u 58. Hujber stigao do peterca nakon „flipera“, ali se odlučuje na povratnu loptu, iako sam ispred Nevistića, a ta se lopta onda nekako „dokotrljala“ do Špoljarića koji puca pored gola.

Osam minuta kasnije nerealno sporom reakcijom Rafa Paez čini jedanaesterac, a Franko Andrijašević poentira za 2:1. Do kraja susreta dvaput je Menalo pobjegao, jednom ga je zaustavio danas vrlo dobri Šutalo, a drugi put Lučić odlično brani nogom. Istra 1961 je od 83. minute igrala s igračem više jer je Smolčić na vrh šesnaesterca srušio Gržana i dobio crveni karton, ali nije bilo previše napeto do kraja.

Rijeka izvedbom ne bi trebala biti zadovoljna, a Istra 1961 djeluje kao jednostavno nedovoljno kvalitetna momčad za igranje Prve HNL. Nije problem ni izostanak igre ili napadački potencijal, već individualne pogreške kakvih se rijetko nalazi i u Drugoj HNL.

Budicin s ovim kadrom izvlači maksimum, ali hoće li to biti dovoljno – pokazat će vrijeme. Za kraj, treba reći da su Istri 1961 danas nedostajali Tomašević, Galilea, Fuentes, Lisica, Majkić, Vuk, Blagojević i Navarro. To je zaista ozbiljan broj prvotimaca…

PULA – Stadion Aldo Drosina – I HNL – 12. KOLO (zaostala utakmica)
SUDAC: Ivan Vučković (Zagreb) POMOĆNI SUCI: Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Dejan Vuković (Zagreb) ČETVRTI SUDAC: Marko Cestarić (Sisak) VAR SUDAC: Goran Gabrilo (Split) DELEGAT: Zlatko Stanković (Zagreb)

ISTRA 1961 – RIJEKA 1:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Andrijašević 29′, 1:1 Špoljarić 38′, 1:2 Andrijašević 66′-11m

Žuti kartoni: Ivančić, Bosančić (Istra 1961)

Crveni karton: Smolčić 83′ (Rijeka, prekršaj kao posljednji igrač obrane)

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Sergi (43. Sane), Šutalo, Bosančić (46. Paez), Perera (81. Halilović), Lončar, Gržan, Perković, Ivančić (68. Guzina), Špoljarić (68. Kim)

Trener: Fausto Budicin

RIJEKA: Nevistić, Smolčić, Galović, Capan, Štefulj, Tomečak, Pavičić (86. Arsenić), Lončar (46. Menalo), Gnezda Čerin, Kulenović (63. Murić), Andrijašević

Trener: Simon Rožman