Dan 26. veljače 2022. ostat će upamćen kao dan u kojem su košarkaši Pule 1981 upisali svoj prvi poraz u sezoni Druge muške lige Zapad te okončali pobjedničku seriju koja je trajala 13 utakmica. 14. kolo bilo je kobno za Popovića i suigrače koji su bili primorani objaviti kapitulaciju pred košarkašima Crikvenice koji su u dramatičnoj završnici slavili konačnim rezultatom 69:66.

Loše su susret otvorili igrači pulskog drugoligaša, koji su danas nastupili bez viroznog Luke Mionnija, i od samog početka dopustili domaćinu da nametne svoj ritam te pobjegne na neugodnih 13:6. Do kraja četvrtine Bijeloplavi uspijevaju smanjiti razliku na 19:15, no tijekom druge dionice nisu našli formulu za preokret te se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 36:31.

“Jezikova juha” bila je minimum što je trener Sandro Nicević mogao servirati svojim igračima u svlačionici, a prvi rezultati vidjeli su se u četvrtoj minuti treće četvrtine kada Puležani prelaze u vodstvo 36:38. Unatoč pozitivnom “momentumu” Bijeloplavi ne pronalaze način za rezultatsko odvajanje, uporni Kirci drže egal te se u posljednjih deset minuta ulazi pri rezultatu 50:50.

Scenarij ostaje isti i početkom posljednje dionice, ali novi peh po Puležane je izlazak Nikole Ostojića zbog petog prekršaja u 33. minuti pri rezultatu 54:54. Do samog kraja susreta igra se koš na koš i u posljednju se minutu ulazi s minimalnim vodstvom domaćina od jednog koša (64:63), 17 sekundi prije posljednje sirene Bijeloplavi dolaze na -1 (67:66), ali više od toga nisu uspjeli i u Pulu se nažalost vraćaju praznih ruku.

Košarkaše Pule 1981 sada čeka serija od tri domaće utakmice, protiv Kastva, Krka i Kvarnera Junior, a cilj će biti upisati isto toliko pobjeda kako bi posljednje kolo i gostovanje na Stoji svakako dočekali sa sudbinom u svojim rukama, bez obzira na rezultate ostalih ligaških susreta u tom periodu.

CRIKVENICA – PULA 1981 69:66
(19:15, 17:16, 14:19, 19:16)

CRIKVENICA: Matić, Šamanić 11, Šulentić 10, Car 3, Mandajka 9, Dragunjić 13, Benić 2, Perić 13, Zorić 8

Trener: Zoran Dragojević

PULA 1981: Vučinić, Milivojević 7, Maurović, L.Topić 5, Fabijanić, Šljuka 1, Stunja 10, Ostojić 6, D.Topić 4, Koljanin 5, Kalčić, Popović 28

Trener: Sandro Nicević