Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Čudna utakmica okončana remijem

Čudna utakmica okončana remijem

Veoma čudna utakmica u Bujama. Domaćin je golom u šestoj minuti nadoknade stigao do boda, a teško je reći da time mora biti zadovoljan. Sama ta rečenica čudna je do srži.

U 26. minuti Mihajlo Bojić i Enis Šoškić odigravaju “dupli pas”, potonji izlazi na gostujućeg vratara i poentira za 0:1. Od tog trenutka uslijedila je dominacija Buježa uslijed koje su Šoškić, Bojić i Bičanić sveukupno četiri puta nalazili se u matnim situacijama ispred Petrlića, ali mreža se nije tresla sve do 82. minute, i to ne gostujuća.

Od te 82. do 94. minute utakmice gosti postižu dva gola, vidljiv je umor Buježa, ali ih je svejedno “pomazila” sreća. Višković je lukavo u 73. minuti u igru uvrstio prekaljenog nekad internacionalca Ivana Brečevića, igrača koji je više zaboravio nego što neki u ovoj ligi znaju, a ovaj mu je to vratio izborenim jedanaestercem u šestoj minuti nadoknade.

Lopti je na “kreču” pristupio Elvis Čović i pogodio za konačnih 2:2. Bujski strateg Dalibor Višković nakon susreta je rekao: “Suludo mi je to reći, ali zaslužili smo ovaj bod. Utakmicu smo trebali rješiti puno prije. Osjetila nam se srijeda, a imali smo i problema, Kapular nije igrao zbog temperature, Krizmanić s njom, a Jerkan i Valenta su nam kartonirani. Htjeli smo najbolje, dali smo sve od sebe, ali umor se primijetio na kraju. Obzirom na sve, moram biti zadovoljan, dečki su se ponovno vratili iz negativne situacije.”

BUJE – Mjesno igralište – Gledatelja: uskoro – IV NL NS RIJEKA – 1. KOLO
SUDAC: Bojan Sobol (Kastav) – POMOĆNI SUCI: Robert Blaškić i Marinko Drašković (Rijeka) – DELEGAT: Denis Šturman (Rovinjsko Selo)

BUJE – GOSPIĆ 1991 2:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Šoškić En. 26′, 1:1 Džemaili 82′, 1:2 Tomljenović K. 90’+4′, 2:2 Čović 90’+6′-11m

Žuti kartoni: Došen, Sertić, Džemaili, Škulj (Gospić 1991)

BUJE: Milanović, Baf, Krizmanić, Čović, Bojić, Horvat (73. Brečević), Bartolić (45. Šorgo), Fakin, Prodan, Šoškić En. (84. Čavarović), Bičanić
Trener: Dalibor Višković

GOSPIĆ 1991: Petrlić, Dizdar (46. Gogić), Došen, Sertić, Lovrić (86. Špoljarić), Starčević (77. Džemaili), Pocrnić (70. Tomljenović K.), Ratković, Quni (46. Tomac), Škulj, Župan
Trener: Zoran Mrkonjić